3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » EFFETA zenei produkció

Témakörök
Hirdetés
EFFETA zenei produkció
Ajanlo1 2005. szept.. 13.  12:44 8
érdemes elolvasni
Nagy arcok vagytok!

Parittyás Dávidok DJ Góliáttal szemben.
Nem sokan mernék bevállalni ezt a szövegcentrikus, igényes anyagot.
Quimby, Balaton, Vidámpark, Neurotic, PUF
és most már EFFETA.

A Presszó egy elsüllyedt világ.
A mi Antarktiszunk.
Én még hiszem, hogy létezik.
De az Árkád-Pláza-Mammut Bermuda háromszögben
vergõdõ "mai fiatalok" is értik, hogy mirõl van szó?

BK írta
   
Anonymous 2005. szept.. 5.  15:33 7
Grat az elsõséghez!
Remélhetõleg mostantól nyugodtabb lesz a légkör a szavazásnál...
   
detoxboj 2005. szept.. 5.  14:18 6
EFFETA zenei produkció
Sziasztok, szia István!

Köszönjük szépen a véleményt! Kb. egy éve ez az elsõ, amiben ténylegesen építõ a kritika, nem pedig bántó, vagy épp semmitmondó!
Többen mondták már, hogy magyarul sokkal jobb (érthetõbb) lenne, amit csinálunk, és a zenekaron belül is volt errõl "vita" - fõleg, hogy magyar szövegekkel indultunk annó - én mégis két ok miatt ragaszkodom az angolhoz. A lényegtelenebb, hogy talán ezzel a jövõben a határainkon jócskán túlra is sikerrel eljuttathatjuk a dalainkat. Ennél sokkal fontosabb, hogy azoknak a hangszíneknek és frazíroknak, a többsége melyek angolul jól hangzanak, magyarul egyszerûen nem szólal meg, vagy hogy pontosabb legyek idegenül szól nyelvünkben. Egy magyar nótánk egyébként akad, s ha a múzsa anyanyelven hoz ihletet bármelyikünknek, lehet még több is, nem zárkózom el efelõl sem, de a fent említettek miatt biztos, hogy marad az angol túlsúly.
A hangzásról és a kitartott hangokról írt gondolatokkal teljesen egyetértek, s ezekre biztosan figyelünk/figyelek majd a jövõben.

Ha van kedved/kedvetek egyszer látogassatok el valamelyik föllépésünkre! Ott tényleg egész máshogy szólnak a dalok.

Mégegyszer köszi az észrevételekért! Örülök, hogy "megismerkedhettünk", mégha csak így az interneten keresztül is!

További jó zenélést!
Üdv Máté!

Ja, és gratula az itteni Hónap Zenekara címért!
   
detoxboj 2005. szept.. 3.  10:54 5
EFFETA zenei produkció
Szia Márton István!

Örülök, hogy tetszett az írásom, magam is úgy vélem, jobb volna, ha valaki nem úgy mondana véleményt a másikról, hogy "szeretem, mert király", vagy "nem szeretem, mert vacak" - márha az illetõ véleményezõ is zenész -.
A zenénkbe bele tudsz hallgatni itt a mymusic-on - DetoxBojz -, vagy a http://detoxbojz.fw.hu-n - ez utóbbi épp teljesen új arculatot kap a közeljövõben, így lehet, hogy nem mindíg fog mûködni -. Megtisztelõ lenne, ha végre egy hozzáértõ ember is véleményezné az idei demónkat, mert a "hivatalos" kritikák még íródnak, a koncerteken meg csak hátbaveregetést kapunk, aminek örülünk, de amibõl nem származik túl sok tanulság - mert annyira nem érzem tökéletesnek magunkat, hogy ne lehetne mit észrevételezni, mint fejlesztésre váró területet -.
Mi magunk már ízekre szedtük a "munkánkat", és rengeteg hibát találtunk benne (kezdve a hangzással). Nagyon tanulságos volt számunkra. Kíváncsi vagyok, hogy egy "külsõ fül" mi mindent találna pozitívnak/negatívnak, így nagyon várom, és elõre is köszönöm a véleményt, legyen az bármilyen is.

Üdv Mayer Máté!
   
detoxboj 2005. szept.. 1.  09:47 4
EFFETA zenei produkció
Sziasztok!

Sokat olvastam Rólatok a mymusic-on és egyéb oldalakon is, ígyhát gondoltam mostmár magam is belehallgatok abba, ami ennyi hozzászólást generált. Fölmentem a honlapotokra, s belehallgattam az Ébredés lemez két nótájába - Unicum, Pörgés - , majd az Álom-ról is néhány tételbe, hogy halljam mibõl forrottak ki az új dalok, közben pedig utánatok olvastam - történet, tagok -. A zenei elõképzettség már a korábbi szerzeményeken is hallatszott, de egyfelõl a hangzás ott még kívánnivalókat hagyott maga után, másfelõl még erõsen érzõdött a klasszikus zenei szemlélet, ami kissé "csikorgóssá" tette a dalokat, Nemígy az Ébredésen. Már az elõbb is kiforrást említettem, nem véletlenül. Elsõ hallásra nekem olyan volt, mintha a Quimbit ötvöztétek volna a Képzelt riporttal, és az eredmény egy valóban eredeti és igen színvonalas mûremek lett, ami érzésem szerint méltán kapta/kapja a sok dícséretet mindenfelõl. (Röviden megtanultatok könnyûzenélni felsõfokon.) (A hangzásért külön gratula, tökéletesen illik a zenétekhez!) Írom mindezt úgy, hogy jómagam egészen más zenei világot preferálok mind hallgatóként, mind muzsikusként - alternatív rock/grunge/metál,stb. -, de szüleimnek és gitártanáromnak hála megtanultam, hogy minden másra is igyekezzek nyitott lenni. (Ez utóbbit azért tartottam fontosnak megemlíteni, mert nekem is az a dícséret esett a legjobban amit egy ismertlen 70 egypár éves nénitõl kaptunk az egyik koncert után - tehát olyan embertõl, akirõl föl sem tételeztem, hogy érdekelheti, amit csinálunk, nemhogy még tetsszen is neki -.)


Egyszóval gratulálok a zenéhez és az eddigi eredményekhez!
További jó munkát (szórakozást) kívánok!

Üdv Mayer Máté!
   
Effeta 2005. júl.. 1.  17:36 3
EFFETA A SZIGETEN
Kedves Barátaink!

Ismételten a segítségeteket kérjük, az Effeta népszerüsítése érdekében.
Támogatásotokra számítunk és szavazataitokat kérjük.
Az Effeta zenei produkció ismételten egy nagy állomáshoz érkezett, a
SZIGET fesztivál, a Talentum színpadon való fellépés lehetõsége nagy
presztízs számunkra, sokat dolgoztunk érte.
Köszönjük a folyamatos bíztatást, helyenként kritikát, mert általtok
fejlõdünk.

Arra kérünk mindenkit, hogy küldjön legalább egy szavazatot az Effeta
zenekarra - ha teheti kettõt, mondfjuk az otthoni géprõl is:) - és ha van
olyan ismerõsõtök, barátotok aki szintén szívesen segít, kérjétek meg,
hogy szavazzon. Vagy lehetõség szerint küldjétek tovább ez a levelet.
Úgy gondoljuk és reméljük, seígtségetekkel, mi lehetünk a Sziget és a
Talentum színpad zenekara.

Köszönünk minden egyes szavazatot

szavazási lehetõség:

http://www.sziget.hu/fesztival/szavazz

Sziasztok
--
Horváth Attila
mail:horvath.attila@effeta.hu
webpage: www.effeta.hu
mobil: 06 20 44 30 341
   
Anonymous 2005. jún.. 28.  19:37 2
Hi megnéztem azt a klipet amit a júniusi szavazáshoz linkeltél be...
Több észrevételem is lenne a klippel kapcsolatban.
Az elsõ: A szám címe az Utolsó Csók..., nem pedig az Õrült... :)
Gondolom, ez csak elírás volt...

Ami a klipet illeti:

Részemrõl a zene bejövõs, elõtte még sohasem hallottalak enneteket! Kellemes, muzsika.
Viszont a klip az valami borzasztóan unalmas! Semmi sem történik benne... Nincs története, nincs egy cselekmény ami a szöveghez kapcsolódik. Elhiszem, hogy nem milliókból készült el a klip, de egy kis kreativitást elvártam volna... Pláne azok után amilyen a zene!!!!
Nagyon sok zenekar, 40-50.000 forintból alkot olyasmit amit mások 4-5 millióból sem hoznak össze!!! Remélem ez a klip, csak csak amolyan kedvcsináló a zenétekhez, és nem ezt fogjuk viszontlátni a csatornákon, márha egyáltalán szóba áll valaki az olyan kisebb zenekarokkal, mint Ti vagytok...
Technikátok meglett volna ahhoz, hogy egy jobb klipet rakjatok össze, mert ahogy számoltam, legalább 2 kamerát használtatok az elkészítéséhez.
Szal, remélem a következõ klipp már nagyobb élményt fog nyújtani vizuálisan... A fülnek mindenesetre kellemes a zene!!!
   
xmiklos 2005. jún.. 28.  13:43 1
EFFETA zenei produkció
Sziasztok!

Szívesen venném, ha leírnátok véleményeteket (pro- és kontra), ötleteiteket a zenekarral kapcsolatban.

Elõre is köszönök minden hozzászólást!
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky