3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Mitől lesz SIKERES egy zenekar?

Témakörök
Hirdetés
Mitől lesz SIKERES egy zenekar?
krachtek 2008. ápr.. 15.  21:08 6
Az egyik módja az összefogásnak az lehetne, ha valamelyest objektív alapon egy-egy népszerűbb zenei oldal (mint pl. a mymusic) önként kiállna a tehetségesebbnek ítélt, vagy a jövőben potenciálisan pozitíavan értékelhető zenekarok/előadók mellett. Ha pl. minden stílusból kiválasztanátok hetente 1-1 zenekart, és feltennétek a címlapra, hogy "a hét zenekara rock kategóriában X, electro kategóriában Y, jazz kategóriában Z stb.", akkor máris megadnátok a lehetőségét annak, hogy nagyon sokan kattintsanak és érdeklődjenek addig teljesen ismeretlen és névtelen csapatok után. Ezzel éves szinten stílusonként 52 zenekarnak/előadónak adhatnátok lehetőséget arra, hogy jobban megismerjék őket, sőt ha a klasszikus "legjobb 3" elvén menne a dolog, máris évi 156(!) zenekarnak segíthetnétek . A közönség pedig akaratlanul is dönteni fog, hogy kiket vesz a tenyerére...
Előzmény:   MyAdmin    2008. ápr.. 14.  19:03  
shakuecho 2008. ápr.. 14.  21:22 5
Miféle összefogásra gondolsz?
Előzmény:   MyAdmin    2008. ápr.. 14.  19:03  
MyAdmin 2008. ápr.. 14.  19:03 4
Nagyon jó hozzászólások! Egy irányba gondolkodunk, és tetszik a hozzáállás is :) De próbáljuk meg azon törni a fejünket, hogy miként lehetne ezen változtatni, hogy az emberek igényesebb zenére legyenek vevők. Mert ez nekünk, zenészeknek is fontos. Azt érzem, hogy ez egy összefogással elég egyszerűen megvalósulhat... :)
   
lukrécia 2008. ápr.. 3.  19:13 3
Krachter nagyon érdekes a gondolatmeneted, és valóságalapja sem elfelejtendő. :)

Kár, hogy sokan nem látjál át, hogyan és kik mozgatják a háttérből az "sztérokat".
Szerintem, köztük én is, nem tanuljuk meg, hogy mi az az igazi zenei érték, hisz nincsenek olyan nagy zenészek, mint régen. És itt elnézések a kivételeknek, bocs, bocs.
És ha nincs egy segítőkész barát, aki bevezet a rejtelmekbe, megmutassa a csodát a zenébe, akkor lesz az emberkékből üvöltöző, értéktelen tömeg.

Én is örültem, mikor rátaláltam erre az oldalra. Ajánlom másoknak is!

Üdv a jelenlevőknek!
   
krachtek 2008. ápr.. 2.  09:05 2
Épp a napokban néztem egy (asszem tavalyi) interjút az egykori Bonanza tagokkal, s bár valóban feltáró jellegű volt, számomra valami egészen mást világított meg. Pont azzal kapcsolatban, amit kérdeztek.

Hogyan lehetett 3, még amatőr zenésznek is jóindulattal nevezhető suhancból a 90-es évek legnagyobb magyar pop csapata, és főképpen hogyan készítettek néhány olyan lemezt, amit csak az nem ismer el, aki süket? Akkor még szerencsére nem ment ez a média-dömpinges, vidió-killd-dö-rédió-sztáros über-marketing maszlag. Elég volt a tehetség meg az elszántság ahhoz, hogy 1-1 befolyásosabb embertől kapjanak egy kis hátszelet, ezáltal pedig berobbanjanak a zenei életbe.

Nyilván hozzájárult a sikereikhez az akkori trend meg az éhség az új iránt. Viszont próbáljon meg valaki MA kultuszt csinálni. A "sztárok" beengedik a sajtót a magánéletük legintimebb és legszutykosabb szegleteibe, ezáltal eleve elvéve a lehetőségét annak, hogy egy kultikus image alakuljon ki róluk. Aztán jönnek a "nem mi énekeltünk a lemezen" cirkuszok a slágertermékek körül, 16 éves gyerekek csikágóznak a színpadon ezrek előtt, a hirtelen megvilágosodott ex-reality show-s polihisztorok meg tömegesen dobálnak ki jobbnál jobb lemezeket.

Ennél kevés dolog lehetne műanyagabb, annál meg szinte semmi sem lehetetlenebb, hogy egy zenekar pusztán a tehetségével befusson. Aztán ha mégis sikerül, a csoda 3 nap múlva elillan. 20 év múlva pedig ugyanúgy az Omegát meg a Bonanzát fogja hallgatni az igényesebbje, de nem azért, mert napjainkban nincsenek jó zenekarok. Hanem egyszerűen azért, mert elnyomják a hangunkat a polifónikus csengőhangok meg a zsebben hordható tini-pop ikonok és senki nem ismeri meg a zenénket.

Azért talán van remény. Ez az oldal pl. nagyon jó irányba fejlődik, egyre több teret és lehetőséget ad a kis zenekaroknak, és néhány országos méretű tehetségkutató verseny is kipréselt magából néhány aranytorkú énekest. Bizakodjunk! ;-)
   
MyAdmin 2008. ápr.. 1.  19:45 1
Vajon a kinézet számít csak: ezért futott be Marilyn Manson vagy Jessica Simpson?
De akkor hogy lett sztár Elton John vagy Phil Collins?

Mennyiben számít a tehetség, és menniben a körítés??

Szerinted?
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky