3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Tehetségkutatók és Fesztiválok » Tehetségvadászat

Témakörök
Hirdetés
Tehetségvadászat
csusz 2005. máj.. 25.  09:00 64
???
Uramisten, minek így fröcsögni, süt belõled a gyûlölet, öcsém!
Sajnálom, hogy sokan ennyire haragszanak mindenkire, akinek valami köze van a versenyhez. Így jó úton vagytok afelé, hogy elvegyétek a szervezõk kedvét még ettõl is, aztán maradhat mindenkinek a szokásos évi kilincselés a fesztiváloknál, kiadóknál. Úgy talán jobb lenne?

Ennek a fórumnak inkább arról kellene szólnia, hogy normális hozzászólásokkal megtárgyaljuk az egész rendezvény pluszait-minuszait, szerencsére úgy látom erre vevõk a szervezõk, zenekarok és jó pár hozzászóló, és remélhetõleg ezzel sikerül elérni, hogy jövõre, ha lesz (márpedig remélem, hogy lesz) ilyen megint, már simábban, olajozottabban fog menni a dolog. És ez akár a Te érdeked is lehet, ha van zenekarod, amivel indulnál, mert akkor neked is jobb lesz. És ezúton is sok sikert kívánok minden olyan zenekarnak, aki próbálkozik bármilyen fórumon, versenyen, mert máshogy tényleg nem megy, amíg nem lesz normális kiadói- illetve klubstruktúra kis hazánkban.

És a valamire való zenészek szerint most mit csináljanak a döntõsök?
Jelentkeztünk, bekerültünk kész. Igy jártunk és örülünk neki. Szálljunk magunkba mind a nyolcan és lépjünk vissza, he?

Gratulálok amúgy mindenkinek a nyolcban, most hogy már benne vagyunk a döntõben, nyomjunk egy király koncertet, na meg afterpartyt...hehe, a többi meg nem érdekes.

RFM, Ti meg ne adjátok fel, meg hozzatok a döntõre sok sört.

csusz (döntõs, mégpedig csont de csók nélkül is)
   
Tom Murphy Kondor 2005. máj.. 25.  00:41 63
ATYAÚRISTEN!!!
Ezt a fórumot talán Mr Papírszobrász is indíthatta vola...
HA NEM BIZNISZ EZ A TEHETSÉGKUTATÓ, AKKOR MINEK MÉG TOVÁBB RONTANI A KÖZÍZLÉST? KÍVÁNCSI VOLNÉK, A ZSÛRIBEN HÁNYAN TUDNAK MEGKÜLÖNBÖZTETNI EGY TRITONUST EGY SZEKUNDTÓL! (hogy mélyebb problémákba ne menjek bele)
Tehetségre vadásztok? Itt van (ha nem is magyar állampolgárok):

[link]

Minden valamire való zenész (aki hallott róla) a tehetségvadászaton röhög. Persze nem gond, az idióták, akikkel meg lehet etetni bármit, többen vannak...
   
Fugger 2005. máj.. 24.  19:17 62
Tehetségvadászat
Hi!

ha megnézünk más tehetségkutatókat, akkor messze ez nyújtja a legtöbb nyílvánosságot a zenekaroknak.... RFM szerintem meg csináljátok ezerrel!!! NEm akarok tanácsokat adni, hogy hogy kéne meghúzni a határvonalat, mert nem az én dolgom, illetve hatásköröm..:))

Én csak csöndben örülök, hogy bekerültünka 8-ba, megérdemelten, vagy nem megérdemelten, ez mindenkinek a szubjektív véleménye...

Fugger
Mind The Gap
   
Lanyó 2005. máj.. 24.  18:18 61
Sziasztok,érdeklõdve olvastam a hozzászólásokat. Nagyon örülök,hogy a döntõben lévõ zenekarok(hozzánk hasonlóan) nem versenyként fogják fel ezt a tehetségkutatót. Úgy gondolom,hogy itt már nem nagyon kell különbséget tenni(a szavazásra gondolok),mindegyik zenekar ugyanazokhoz az elõnyökhöz jutott.Az,hogy melyik zenekar viszi el a buszt(vagy melyik zenkart viszi el a busz?),teljesen mindegy,a nyilvánosságot,a VIVA támogatását mind megkaptuk,megkapjuk.Lehet,hogy heti fél órát kapunk,de egy ilyen fiatal zenekarnak,mint a miénk,ez valóban sokat számít.Akit ez érdekelt,az örül,aki nem a nyilvánosság miatt indult,az nem.
Persze,nyilván vannak szervezésbeli problémák(itt leginkább az információ lassú áramlására és Roxer és a VIVA egymástól független szervezéseire gondolok),de ezek eltörpülnek amellet,hogy mekkora lehetõség ez egy induló zenkarnak.Na,hirtelen ennyi juott eszembe.

Lanyó, Stylaw
   
RFM 2005. máj.. 24.  18:08 60
Persze hogy látok hiányosságokat, mivel elõször csináltunk ilyet. De még most sem tudnám megmondani, hogy milyen feltételeket kéne kiírni, hiszen egy amatõr dolog szubjektív. Ne lehessen kiadva szerzõi kiadásban sem cd-je? azt hiszem sokakkal kitolnánk, vagy nem lehetett senki elõzenekara, hát bevallom nem tudom jövõre mivel tudjuk igazságosabbá tenni.
Egy biztos, hogy több idõt kell hagyni a zsûrizésre. Ugyanakkor a zsûrit pont azért választottuk így, hogy egy stílus felé se húzódjon szélsõségesen, ezért jövõre is így szeretnénk, csak persze más arcokkal. meglátjuk abból mi sül ki. lehet, hogy csinálunk egy közönség szavazást a zsûri kilétére vonatkozóan is. Lehet hogy pont ezen a portálon.
Szóval természetesen nem volt tökéletes a dolog, de pénzünk sem volt több, sem reklám lehetõségünk se semmi. És továbbra sem hiszem, hogy nem jó célt szolgált a dolog
   
Valaki a tömegbõl 2005. máj.. 24.  17:40 59
JB Tehetségvadászat
Hi!

Részemrõl csak remélni tudom azt, hogy a gyõztes zenekarnak nem megy el az életkedve az egésztõl, és 1-2 év múlva nem undorodnak meg a hazai zenei élettõl.
Elég csak azt megnézni, hogy mi folyik itt ebben a topicban. Megy a fikázás és a sírás ezerrel, ahelyett, hogy egymást támogatnátok!

Számalmas az egész! Igaza van azoknak az embereknek akik hazánkat elhagyva, külföldön próbálnak érvényesülni. Itthon csak az irígykedés, a fújkálás, és egymás köpködése zajlik!
Pedig ha összefogna mindenki sokkal jobb tehetségkutatók/koncertek/klubok lennének.
Az a baj, hogy mindenki csak a saját pecsenyéjét sütögeti, és nem lát távolabb a saját orránál! Mindenki a "sztárságra" vágyik. Holott ha jobban megnézzük, a hazai "sztárok" csak bábok a média kezében! Az igazi zenészeket, zenekarokat a kis klubokban, és a fesztiválok kisebb sátraiban színpadain kell keresni! Hozzáteszem: Sajnos! Pedig van 1-2 arc aki megérdemelné hogy nagyobb nyilvánosságot kapjon! De ez itthon nem fog sikerülni!
Nincs egy olyan közeg itthon, ahol bárki megmutathatná tehetségét! Külföldön vannak olyan klubok ahol minden nap más-más zenekar lép fel, az adott ország különbözõ pontjárol, csak azért, hogy megmutathassák mit tudnak. A közönség pedig dönt. Méghozzá kõkemény kritikával illeti az adott zenekart/zenészt. Voltam olyan koncerten ahol a hallgatóság a koncert végén a vállán vitte ki a banda tagjait! Legközelebb már a szomszédos kocsma 10 centivel szélesebb szinpadján lépett fel, 2x annyi ember elõtt! Viszont volt olyan is, hogy a tömegbõl 1-2 emberke simán kihúzta a konnektorból az erõsítõket, és kivágták a delikvenst a "kocsmából", annyira szar volt....
Itthon ilyen sajnos nincsen! Pedig ha valami hasonló itthon is létrejönne, akkor nem kellene tehetségkutatókat rendezni, elég lenne 1-2 helyre lemenni, és meghallgatni a "nép" véleményét egy adott zenekarról.
Jahh, hogy itthon mindenki a "Gyõzike"; "Való Világ"; "Big Brother"; stb szarokat nézi??? NOs, épp azért mondtam azt, hogy megértem azokat akik külföldre távoztak/nak!

Uff
   
Redy 2005. máj.. 24.  17:35 58
Szent.
Szia, FRM!

Még a végén szentet csinálsz magadból :)

Te is bevallottad korábban, hogy figyelembe vehettetek volna néhány körülményt, és azok a legfontosabbak voltak amit elmulasztottatok, de ezek már le lettek sokszor írva, nem ismétlem meg.
A nevezés feltétele, nem volt túl precizz és igazságos és azonos feltétel rendszerü, ezt minden szervezõnek be kell látni

Üdv.
   
Krisz 2005. máj.. 24.  17:28 57
Hát én most belehallgattam mindbe, és szerintem egyikre sem lehet rámondani, hogy rossz.

Egy kis nyitottságot emberek...
Egyébként meg nem a zenei életben tevékenykedõknek kell, hogy tetszenek, hanem a közönségnek. talán épp ezért akarnak nyitni, mert ez a tipikus negytív hullám amit nyomtok elég hervasztó...
   
RFM 2005. máj.. 24.  17:13 56
:-))))))))))

Viccesek vagytok.
Mindenért a VIVA és A szervezõk a hibásak. Belátom, mert direkt rosszat akartunk. jól megszivatni a magyar zenei élet naiv tagjait. A Stylaw szerintem örül annak, hogy 18-20 évesen felfigyelt rájuk akárki is egy ilyen versenyen. Nem hiszem, hogy azt nézik majd, ha nem õk nyerik meg, vajjjjon miért nem õk lettek az elsõk. nem hiszem, hogy lehet kicsit kezdõk, nagyon kezdõk és már éppenhogycsak kezdõknek versenyt csinálni.
Na mindegy remélem én is, hogy jót fogunk bulizni,és kár, hogy nem jött össze a két színpad. majd jövõre....
Üdv
   
sztyepp 2005. máj.. 24.  17:02 55
Egyébként meg azt gondolom, hogy tök mindegy ki nyer. Annyira más a nyolc zenekar, hogy nem is lehet összehasonlítani õket. Ez nem gitárosverseny, hogy ki lehessenválasztani ki virgázik a legjobban. Azt gondolom a maga stílusában mind a 8 nagyon jó. Még lesz egy nagy buli, ahol együtt berúgunk meg mulatírozunk a koncert után és gratulálunk a gyõztesnek. Mivel találkoztunk már egymással, azt hiszem teljesen sportszerû a hangulat a zenekarok között, szinte mindenki magasról tojik rá, hogy melyikünk nyeri meg.

Azzal, hogy a döntõbe bekerültünk már nyertünk. Hogy mit, az majd idõvel kiderül.
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky