3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Tehetségkutatók és Fesztiválok » Tehetségvadászat

Témakörök
Hirdetés
Tehetségvadászat
RFM 2005. máj.. 30.  14:13 114
belátom h gáz hogy a 40 en kívülieknek nem írtunk semmit, ( bár ezt már írtam), de egyszerûen nem volt rá idõ h a jelentkezõk anyagait gépre vigyük. Ez egy nagy tanulsága annak, h több idõ kell a középdöntõ és a beküldési határidõ között.
Tehát bocsánat a nem bejutóktól, hogy nem küldtünk semmit. erõsen ez volt a szándékunk, de nem jött össze
   
Nyiki 2005. máj.. 30.  13:58 113
Re: mer?
[quote:7bd70abf88="Sexy"]De miért? azért ez annyival pozitívabb, hogy itt nem leszünk bábok, mert itt se koreográfus, se zenetanár, se semmi nincs.[/quote:7bd70abf88]
Azért várd ki a végét testvér! Van ám egy szerzõdés amit alá kell írni a nyertes zenekarnak!
Már szívbõl örülök neki hogy nem jutottonk be! Egyébként a Tehetségvadászat alatt én tehetséget értek és nem azt hogy ki milyen show men és mennyire tudja magát el adni! Én csak tényleg azt fájlalom hogy semmi visszajelzést nem kaptunk! Készültünk rá megírtuk a CD-t el is küldtük ahogy ílik és még csak le se sz..tak minket! Egyébként nem tudom mennyire játszunk populáris számokat de döntsétek el!
[link]
A hangzás és a minõség kicsit tré mert három éves a felvétel, de aki akarja le tudja venni a lényeget!
Üdv Nyiki
Symbol
   
Sexy 2005. máj.. 30.  11:29 112
mer?
De miért? Hol van erre lehetõség? azért külföldön sincs nappal progressivemetal a tv-ben.
Csináljatok klipet, aztán talán nyomja a viva, ezt tudom tanácsolni.
de amúgy nemhiszem hogy a zsûri egybõl kivette volna a cd-teket, biztos elismerték hogy jó zenészek vagytok meg minden.
egyszerûen nem ezt keresték és kész.
megasztárban is hazaküldik azokat, akik zseniálisak, csak nem pop arcnak képzelik el õket. azért ez annyival pozitívabb, hogy itt nem leszünk bábok, mert itt se koreográfus, se zenetanár, se semmi nincs.
   
Dunca 2005. máj.. 30.  08:48 111
Re:Sexy
Kedves Sexy!

Látod, Te magad fogalmaztad meg a legnagyobb problémát!
" de ugye nem gondoltátok, hogy deathmetal és progresszívmetal lesz a TV-ben?"
De igen gondoltuk, szeretnénk! És normális körülmények közt, minden stílusnak ott a helye a TV-ben! Csak nálunk nincsenek normális körülmények, és nem csak a TV-ben... Sajnos!

Üdv.
Dunca - OPUS ALTERA
   
Sexy 2005. máj.. 30.  04:10 110
mi?
Hát, gyanítom mit vártatok amúgy. Tehát, mivel Ti nem kerültetek be oda, ahova mondjuk mi (ugye a 8 "legjobb", mert ennek vagyunk kijelentve), gondoltátok hogy ez arról szól, hogy ki hogy tud gitározni, stb...
na, én nem is akarok nagy dolgokat leírni, elmondani, csak annyit, hogy ma egyáltalán nem az a lényeg, hogy ki, mennyire, milyen gyorsan, milyen technikásan tud gitározni. Sajnos (vagy szerencsémre, mivel nem vagyok valami nagy gitárvirtuóz), a mai zenék tényleg nem errõl szólnak, de azért annyira nem sarkítanám, mint amit kedves "Dunca - OPUS ALTERA" (innen is üdv Imibácsinak) említett, miszerint,idézem: " Olyan számokat kerestek, amelyben 20 mp-nél nem hosszabb a gitárszóló, és 30 mp után megszólal a szájbarágós refrén? Olyan arcokat kerestek, hogy az elsõ sorban összepisiljék magukat a tini lányok?".
Hát, azthiszem tõlem, kijelenthetem, max azért pisilik össze magukat, mert. tehát nem azért, hanem azért mert mennyire rosszul nézek ki. Na, nálunk 1 10 másodpercnél hoszabb gitárszóló sincs, úgyhogy ilyen szempontból bent vagyunk. :D
viszont egyik zenekart sem ismerem annyira, akik bekerültek, de nemhiszem hogy sokban lennének ilyen dolgok. Mondjuk szerintem azért ahozképest az is elõrelépés, hogy bekerült 3 (nem írom le, mert megsértõdtök) "mogorvább rock" zenekar de azért nem gondoltátok hogy deathmetal meg progressivemetal lesz majd a tv-ben?
Azért majd nézzétek meg a gitárosokat, eddig akiket láttam gitározni, senkire sem mondanám hogy le kéne nézni mert 3 akkordos. töknem. én sem játszom children of bodom riffeket meg inflames 2 szólamos odavágásokat, de azért megvariáljuk a saját kis 3-4 akkordunkat.
de bocs, tényleg. most mirõl is beszélünk amúgy? mibõl is áll a zene? én annyira nem értek hozzá, de így belegondolva a zene mindig áll egy alapból, meg áll dallamokból amik rá vannak pakolva egy alapra. na, most akkor melyik zene nem 3-4 akkordos?
Árpával (Cyborn) amúgy pont azon filóztunk, hogy mit keresünk bent?
Lehet hogy nem vagyunk annyira rossz zenekarok, de én személyszerint örülök neki hogy valamennyire nyilvánosságra kerülhet az, hogy torzító és kinyitja a száját az énekes, meg megmozdulunk, meg c# meg gitár meg élõzene. nekem bejön.

nem gondolom hogy megnyerjük, mivel nálunk sokkal populárisabb zenekarok is vannak, ráadásul vannak tv sztárok is a mezõnyben akik mondhatjuk, ismerve hazánk tinilányait, inkább bepisiltetik a népet mint mi a raszta énekesünkkel meg velem a 130 kilós gitárossal.

most lehet hogy unszimpatikus leszek, de azért én felmegyek arra a szinpadra, aztán játszom azoknak akiket érdekel a zene, érdekel a gitározás, érdekel a rockzene, érdekel az, hogy egy gitár jól szóljon, hogy úgy szóljon, hogy a hátadon feláll a szõr meg minden.

Meg szerintem az összes döntõs nevében mondhatom és talán nem túlzás, de nem gondolnám tényleg hogy itt a magyar zene alja gyûlt volna össze.
szerintem mindegyik zenekar a maga nemében nagyon tehetséges, nagyon ügyes, nagyon jók az énekesek, gitárosok dobosok, meg minden hangszeres, akit eddig nem soroltam fel (meg bármi, de mivel rockarc vagyok, fogalmam nincs mi micsoda. :D)
köszönök mindent.
én naív vidéki srác vagyok, nekem nagyváros budapest, gyermeki lelkesedéssel nézek elébe a dolognak és még annyit tennék hozzá, hogy gyõzzön a legjobb, gyõzzön az, aki a legtöbbet tudta megmozgatni annak az érdekében, hogy megnyerje ezt a versenyt.

metál és lespaul mindenkinek.

Sexy - Mind the Gap
http://www.mindthegap.hu
   
Tom Murphy Kondor 2005. máj.. 28.  03:56 109
Re: 2+2=7/8
[quote:0a95e77af6="csusz"]Bocs a matekért, nem jutott eszembe jobb. Persze abból is van jó, Cavum??

A megjegyzés meg nekem úgy jött le, hogy mindenkire vonatkozik. Fogalmazzunk árnyaltabban, okés?

8))[/quote:0a95e77af6]

csusz!

Tényleg félreérthetõ volt az a megjegyzés. Arra reagáltam, amit a t.cadászat célkitûzéseirõl olvastam. A lényeg: szerintem azért nincs hitele manapság az élõzenének, mert a technikai fejlõdés következtében mindenféle kütyükkel hótt-homály idióták is tudnak zenét összetákolni, ami adott esetben egy laikus számára jobban szól, mint egy élõ zenekar, és egyéb elõnyökkel is jár (könnyebb hangosítani, nem kell annyi zenészt fizetni, stb.). Ezzel szemben ahhoz, hogy normálisan szóljon pl. egy gitár, több mint fél millát el kell költeni cuccra csak a gitárosnak, ugyanez adott a többi tagra is. És akkor ehhez hozzájön még a hangszertanulás, stb. Ez ugye nem jön össze mindenkinek, egyrészt mert nincs pénze cuccra, másrészt meg tehetségtelen. És a zenekarok nagy többségénél egyik vagy másik (netán mindkettõ) probléma fennál. Így aztán - szerintem - teljesen logikus következmény, hogy az emberek a profibban megszólaló mûanyagot eszik meg. Még egyszer mondom, ezzel nem a levadászott 8 bandát minõsítem. Igen, tényleg valami nagyon állat zanészeket vártam a döntõbe. Nem mind a 8 helyre persze, de néhányra.
Cavum? Ismerem. Én billentettem az elsõ anyagukon.

Üdv!
   
árpa 2005. máj.. 27.  14:47 108
Sziasztok,

Szerintem túlragozzátok ezt a tehetségvadászat dolgot. Speciell mi legalább annyit veszthetünk, mint amennyit nyerhetünk vele, az éremnek mindig két oldala van.

Árpa-Cyborn
   
Anonymous 2005. máj.. 27.  13:27 107
"Tehetségvadászat"
Sziasztok!

"Az igazi zene inspirál.
Az igazi zene megnyugtat, vagy felpörget, de mindenképpen hat ránk.
Az igazi zene nem csupán TRENDEKET, hanem KULTÚRÁKAT is
teremthet."

www.tehetségvadászat.hu

Még mielõtt bármibe is belekezdenék, közlöm, hogy nem vagyok sértõdött, nem akarok fikázni és semmi bajom a bejutott zenekarokkal.
Ezek a kérdések az Én kérdéseim, és nem savanyú a szõlõ!
Nem a Metál zene mellett, és más zenék felett akarok "pálcáttörni".
Számomra csak JÓ ZENE, és TEHETSÉGES zenészek léteznek, stílustól függetlenül!

No már most. Tételezzük fel, hogy a T. Szakmai zsûri meghallgatta az összes beérkezõ anyagot. Tételezzük fel, hogy a 40 legjobb, tényleg a legjobb. Tételezzük fel, hogy a legjobb 8 is a legjobb. Kérdem én, mi alapján döntöttek? Tehetségetvadásztak? Vagy meg kellett felelni a trendeknek, a Média elvárásainak? A Szponzorok meghatározták, hogy kit-mit akarnak szponzorálni? Olyan számokat kerestek, amelyben 20 mp-nél nem hosszabb a gitárszóló, és 30 mp után megszólal a szájbarágós refrén? Olyan arcokat kerestek, hogy az elsõ sorban összepisiljék magukat a tini lányok?

Mennyibe került volna a T. Szakmai zsûrinek, hogy mindenkinek küld egy e-mail-t? Vaze, nem kerültél be! Arról már álmodni sem merek, hogy megindokolja, hogy miért. Vagy féltek, hogy hülyeségeket írogatnak? Nem baj, hiszen abból is lehet tanulni! Elvégre SZAKMAI!!!

Üdv.
Dunca - OPUS ALTERA

SOK SIKERT KÍVÁNOK A DÖNTÕSÖKNEK!

Remélem, hogy megkapjátok az ígért díjakat.
   
CaptainLooser 2005. máj.. 27.  12:58 106
Hogy is irja La Fontaine? "Savanyu a szolo!"?

Amugy a tehetseg alatt, te valami "irdatlanilyenmegaztannemvolt" dolgot ertesz?
Hat nem is tudom, mi is akartunk ilyet vagy ket eve... Akartunk industrial-gothot, mert mekkora kiraly, ilyet meg senki nem gyartott, miegymas... De ex-baratnem felhomalyositott, hogy Nemeto. tele van ilyenekkel, pl. L'ame Immortale...

Tehat ujat joforman lehetettlen csinalni, akkor mindenki hagyja abba a zenelest, kiveve aki blues-death, vagy neadjisten trance-accapellat akar jatszani... Sztm.

Jah amugy egy idezet Zakk Wylde-tol: "Malmsteen mindent megcsinalt a gitarral amire ember csak kepes" Es milyen igaza van... Akkor meg minek egyenisegezni?:)))))

Szoval nekem foleg azzal van a bajom, hogy idejottok, sirtok hogy nem jutottatok be, nem fedeztuk fel az uj Tomy Iommit, nem mentette meg a VIVA a metalt a kihallastol, s meg sorolhatnam...
Kozben meg fikazzatok azokat akik valamit letettek az asztalra, megha zeneileg nem is komplex, osszetett, miegymas...

Nembaj remenykedem hogy eljon az a kor, amikor felelmetes metalsznob emberek uraljak a mediakat, s jon az arcunkba a "matek-metal" egesz nap, s maglyan lehet egetni a gagyi punkzenekarokat, meg azt aki vidamkodni akar, vagy egyaltalan nem is akar zuzni:)))
Meg a csodas utopiahoz egy adalek:
Es inditanak tehetsegvadasztot ahol a 3 akordosak el se jutnak a negyvenbe:))
   
Egy rossz zenész 2005. máj.. 27.  12:29 105
[quote:04e8df011b="CaptainLooser"]Stab!

Mi a tehetség? Nem tudom megfogalmazni, de az biztos, hogy nem olyan szûk fogalom, hogy CSAK az: aki úgy tud játszani, mint Satriani... Valahol ahhoz is érzék kell, hogy eladd a 3 akordos zened. Nezd meg az Offspring-et eladott vagy 4 albumot ugyanazzal a 3 akorddal, es veresre kereste magat. De persze meg nem tehetseg az Offspring. Vagy nem tudom lattad-e mult vasarnap a Naplo cimu musort? Akkor kb. sejted mit akarok irni...
Valahol meg kell érteni, hogy ezt a mûsort el kell tudni adni, választottak neki egy nevet, kiválasztottak SZUBJEKTÍV vélemény alapján egy kalap zenekart. Szerintem minden ilyen kutato errol szol... Mond ki a here lenne kivancsi egy Satriani2-re aki rettenetesen teker a TV-ben? Szerintem minimalis mennyiseg, tudna ertekelni, akkor meg nem lehet, mert nincs nezettseg...

Most mondhatod, hogy szemet TV-k csak a nezettseg, de elnezest ok abbol elnek! Ez kb. olyan, hogy kerdezd meg a hentest mit szol hogy felment a hus ara? Szarik o bele, hogy a kisnyugdijas nem tudja megvenni a farhatat... Farhat=Satriani... Mert mindenki karajt vesz, meg combot, ami dragabb, ergo jobban keres rajta(sarkitva persze)

Stab nem akarok morogni, de kicsit zavar, hogy ma mindenki fikazik arrol, hogy mekkora egy fika a zenei elet itthon, de bocsanat... A szereploi csinaljak, TI is alakitjatok ha akarjatok, vagy alakul, ha kussban vagytok! Igy sztm kicsit buzlik kigyot-bekat kialltani azokra akik ugy gondoljak a sirankozason tul is van elet, lehet valamit tenni is a sikerert, a lehetosegekert... Ez egy fogy.tars. ami elcsepelt fordulat, de teny, vagy megtudod csinalni magad, vagy nem...
Ha meg nem akarod akkor ne Rijjal, mert nevetseges leszel, mint egy halom segelyre varo! Nem teged akarlak bantani, hanem a tendenciat, azt hogy minden "megnemertettzeneszzseni" sir, es kozben varja, hogy majd valaki felfedezi oket, s eljon a kanaan, de persze szigoruan underground modon, huen a femzene kitaszitottsagahoz, meg a vilagfajdalom-imagehez...
Megegyszer: Szigoruan altalanos tendenciakat probaltam felvazolni, ne vegye senki jelenlevo magara, mert nem ismerek itt egy zenekart se, egy emberket, hogy ok mit merrol, meddig!!!?

Na talan ennyi... Szomoru hogy latszik a Pokolgep-Ossian agymoso tengely utobbi 20 evenek eredmenye:(((

Amugy olyan igazan jo zenekart (szandekosan nem iram tehetsegest) meg nem lattam Magyarorszagon... De komolyan, mire verjuk itt a pofank, a mai feltorekvok kozul?

CAptainLooser[/quote:04e8df011b]
Na barátom te aztán jól megmondtad a frankót!
Büszke lehetsz magadra!
Szerintem a 15-18 századi zene a hibás vagy a sok orosz induló.:-)))
Akikkel te példálozol mind létezõ zenekar megalkotott kimerült zenei irányzat amibõl már van elég minek több!
Punk zenét már egy kezdõ zenész is tud produkálni ezen én már jó pár éve át estem! A lényege az hogy le fogsz egy kvintet aztán csak a kezed kell tologatni! Én ezt kvint tologatásnak nevezem!Írok valami gagyi szöveget agresszívan orbákulom azán kész a siker!
A másik oldal meg a magát profinak tartó amerikai britt utánzat amibõl szintén van elég!
Szerintem ez az egész vita meddõ és értelmetlen !
Mikor veszitek észre azt hogy ami történt azon nem lehet változtatni az állanó okoskodás csak vitát szít!
Azt kívánom mindenkinek aki köpköd hogy kerüljön be egy ilyen elsõ 8 közé aztán ez legyen élete legnagyobb sikere!
Mi személy szerint a 40 be se jutottunk be de már nem is bánjuk !
Tudom ha lesz még egy ilyen verseny biztos hogy nem fogunk rá jelentkezni! Kár a CD pazarolni egy olyan gárdára aki arra nem képes hogy írjon egy levelet annak aki nem jutott be és sok siker kívánjon!
Na további jó marakodást kívánok!
És sok sikert kívánok a Ki a Legjobb Biznisz versenybe bejutott zenekaroknak!
Ja, és nekem ne írjatok mert nem fogok veletek vitázni , mert mindenkinek igaza van de még sincs igaza senkinek!
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky