3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Technikai kérdések, segítség! » szavazás

Témakörök
Hirdetés
szavazás
Jani Liimatainen 2005. jan.. 12.  14:07 10
Az sms pénz-be kerül. Ahhoz egy olyan kommunikációs állomást kell felépíteni, ami még szintén sokkal költségesebb, mint egy phpbb2 fórum.

Nekem egy atombiztos tippem van már (amit még további feltételekkel megrendíthetetlenné lehet tenni), de mivel jelenleg érintett vagyok, ezt egyelõre megtartom magamnak...

Egyébként, ha én kitudtam egy atombiztos rendszert találni, akkor más is ki tud...
   
Zoleeca 2005. jan.. 12.  13:54 9
Egy ötlet: sms-es szavazás? Hmm? Egy számról csak egy szavazat lehetne. Esetleg kombinálni valahogy a mostani szavazással. Bár akkor meg az döntene hogy kinek nagyobb a rokonsága :)
   
myMusic Admin 2004. dec.. 1.  13:23 8
[quote:13ecc122bd="enemy"]Jó ötlet ez, hogy hozzászólással lehet szavazni, de
lehet ezt ellenõrizni?

Valószínüleg csökkenni fog így a kamu regisztrációk száma...[/quote:13ecc122bd]

Persze hogy lehet, és reméljük fog is csökkenni. Az adatbázisban rögzítve van hogy mely tagok szavaztak, azt pedig hogy kinek hány hozzászólása van, ti is látjátok a taglistában. Mivel csak pár száz szavazat szokott jönni, összesíteni sem lesz gond.
   
enemy 2004. dec.. 1.  12:21 7
Jó ötlet ez, hogy hozzászólással lehet szavazni, de
lehet ezt ellenõrizni?

Valószínüleg csökkenni fog így a kamu regisztrációk száma...
   
Tvik 2004. okt.. 26.  13:24 6
"De amiatt meg sokan panaszkodtak, hogy túl bonyolult,"
Ez csak annak baj aki sokszor akar szavazni, minden internetes ismeretlen ismerõsét (csak egy klikk) rá akarja venni a szavazásra vagy szavazóscript-et akar írni.
Úgyhogy legyen csak bonyolult a szavazás...
   
myMusic Admin 2004. okt.. 10.  22:56 5
A havi egy még rosszabb lenne, mert épp az a baj, hogy van(nak) aki(k) az IP cím manipulálásával többször szavaznak egymás után.

Az egyik megoldás az lenne, hogy nincs korlát, mindenki szavazhat akárhányszor. De a korábbiak alapján valószínû, hogy az sem hozna igazságos eredményt.

Most úgy tûnik hogy az eredeti megoldás volt a jobb, amikor csak a regisztrált fórumozók szavazhattak. De amiatt meg sokan panaszkodtak, hogy túl bonyolult, illetve ott is történt csalás, volt(ak), aki(k) hamis emailcímekrõl szavaztak.

Ezek után már nem sok ötletünk van...
   
rluke 2004. okt.. 10.  19:01 4
klikk háború
Miért nem állítjátok a napi egy szavazást havi egyre?

A pontszámmal tényleg az a baj, hogy egyesek leszavaznak együttesket.
   
myMusic Admin 2004. okt.. 10.  16:39 3
rluke:
igazad van, de azt szerettük volna, hogy a pontszámoknak semmi köze ne legyen a szavazáshoz. azt gondoltuk, hogy akkor nem fog senki (mivel így nincs értelme) 1-eseket osztogatni az "ellenfelekre". sajnos be kell látni, hogy tévedtünk, mert a legtöbb szavazó küld egy 5-öst a kedvenc együttesére és rögtön ugyanaz küld 1-eseket a többire. nem tudjuk hogy ennek mi értelme, mert ezzel tulajdonképpen segítik azt, akinek 1-est adnak. (?) valószínû hogy ismét változni fog a szavazás, mert ez sem problémamentes. csak az a baj, hogy bármi ötlet merül fel azt mind ki lehet valahogy játszani. ha ilyen a hozzáállás, akkor az egyetlen mûködõ lehetõség, hogy nem lesz szavazás, nem lesz nyeremény :(

csip:
máshol is leírtam már, korábban volt egy kizárás, de ott volt bizonyítékunk a csalásra. az IP címeket nem lehet követni, hiába látjuk mi is, hogy valószínû hogy ugyanonna jönnek a szavazatok, nincs rá bizonyíték. a szavazás valószínûleg ismét változni fog, de még nem döntöttük el, hogy hogyan.
   
csip 2004. okt.. 10.  09:59 2
csalás!
ez nemigaz!!! ... minden nap körbeszolok minden ismerõsnek hogy ne felejtsen el szavazni .... de minden hiába ,mert rohadék csalók vannak és a manikin faint-nak se hiszek meg a Miazma-nak se.... mi legyen, IP cim háboru ??? ki a jobb hekkker bazz! áh! tegyetek ellene ellenõrizzétek a dolgokat ! és a becsület gyõzzön!!!!
   
rluke 2004. szept.. 9.  10:21 1
szavazás
Csak egy ötlet, lehet hogy nem sok értelmét látjátok:

Az új szavazás alapján ugye az lesz a hónap zenekara, aki a legtöbb szavazatot kap, függetlenül a szavazatok átlagától.

Szerintem jóval igazságosabb eredményt kapnátok, ha mondjuk az átlag szorozva a szavazatok száma alapján állított sorrend lenne a mérvadó.

pl.: 112*4,72=528,64 > 130*3,5=455

?
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky