3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » 2005. év hónap zenekarai (archívum) » 2005. augusztus

Témakörök
Hirdetés
2005. augusztus
targetry 2005. aug.. 24.  19:33 70
Symbol
Nyiki!

Én meg a Symbol-t nem tartom sokra, na most akkor kvittek vagyunk?
Lehuztad az Effetát, de azt nem mondtad, hogy mi a bajod a csapattal, talán a zene, vagy csak egyszerübb volt ezt írni, mert túl sok szó esik róluk.
Én csak azt üzenem az Effeta csapatának, hogy ne foglalkozzon az itteni kritikákkal, mert csak annyit és, mint **** t***n a légy szar.

Egyébként a Symbolla nincs bajom, még jó együttes is lehet, csak azt akrtam, hogy Nyiki is érezze a gyomrában azt az érzést, hogy milyen az amikor valakit, minden ok nélkül fikáz valaki.
Szóval hajrá nektek és mindenkinek.
   
Xbone 2005. aug.. 24.  17:34 69
Folytatom...
Stab V-vel egyetértek, nem a nyeremény vagy díj miatt folyik itt a "verseny" hanem a címért, de talmi a dicsõség, mert egy napos felvétellel nem lehet mit kezdeni, persze tudom nagy segítség ez a kezdõ lelkes bandáknak...de mit kezdenek vele? megmutatják a haveroknek, felteszik a netre? és...tehát Stab abszolute igazad van.
Bár magamat is megcáfolva, a hónap zenekara cím sem jelent sokat, például egyetlen zekar honlapján sem láttam, nagy ujjongást ha nyertek.
Persze titokban lehet, hogy pezsgõztek.
Nyikivel viszont vitatkoznék, ha te naivan hiszel a mesékben és a kiadóknak bemutatott demók mindenhatóságában az a te dolgod, viszont lehet, hogy mások már átlátnak a szitán.
Épp ezért én az Effetára szavazok, szerintem nekik már dereng valami.

Okostojás XB
   
Xbone 2005. aug.. 24.  16:43 68
Szavazok
Nagy meglepetések nincsennek, ezen a forumon sem olyan itt az élet mint a könnyüzenében általában. Bár érdekes, hogy itt "lent" is elkezdõdik a tülekedés, de sajnos hiába való. kikell ábrándítsan az álmodozó zenekarok többségét, attól, hogy egy zenekar elkészít egy demót, még nem fog változni semmi. Ma magyarországon egyetlen kiadó sem vállal be, lemez finanszírozást, ha csak nem tuti a bevétel, mint például a kereskedelmi tv-ben futtatott arcok. Tehát tisztelt reménykedõk, kár a gõzért a demókból nem lesz anyag, mindenhez három dolog kell, pénz, pénz és pénz.
Ugye milyen közhely. Tehát mindenkinek csak azt javaslom, hogy szorgalmasan dolgozzon, de legyen helyén az esze és feleslegesen ne ábrándozzon, csak az jut valamire, aki nem adja fel és hónapokon és talán éveken át kitartóan dolgozik. Egyszer talán odaér.
Mai bölcsességnek ennyi elég.

Okos tojás XB
   
rancid 2005. aug.. 24.  15:33 67
"tisztelt"(?) ariann
Lehet, hogy vannak elemek, akik tömexavazatokat gyártanak, de ne általánosítgassunk, mert igenis vannak- mint én is, akik nem tennének ilyet.
Errõl ennyit...
GO TIRPUNK!
   
Katinka25 2005. aug.. 24.  14:51 66
Stab Venom
Stab Venom én nem mindenkit idiótáztam le csak a Cheifab-ot olvasd el még1x amit írtam:)

idézet magamtól:
chiefaib te egy idióta vagy...miért mondasz kritikát ha nem voltál kint a szigeten és azt sem értem miért vált ez a forum a fikázás szinterévé.
... azért vagy idióta, mert fröcsög belõled a rosszindulat, és minden fajta valós információ nélkül itélkezel, de ez téged minõsít...

tehát sem téged, sem másokat nem neveztem idiótának, de ha beállsz valaki mellé, csak azért, hogy rosszindulatú kritikát mondj minden alap nélkül, téged is le idiótázlak szónélkül:)))))))))

a szállj le rólam ezt jelentette...de gondolom, okos kis fejeddel már ezt is kitaláltad...

azt írtad, hogy pozitív kritika is megjelent az Effetáról, mond el na....légyszi, légyszi:))))))))))))))))))))))
   
Effeta 2005. aug.. 24.  10:01 65
Javaslat
Sziasztok! Kedves Admin!

Felmerült annak az igénye, hogy a hónap zenekara szavazás ne csak virtuálisan, hanem valóságosan is megtörténhessen. A hónap zenekara szavazás átalakítását a következõképpen javasoljuk.

Az Effeta zenekar, pontosabban én szívesen segítek a technikai szervezésben és lebonyolításban.

- a hónap végén a legtöbb szavzatot kapott zenekarok pl 1-3.
egy élõ koncert keretében közönség elött mutatkozzon be

- egy Budapesti kluban (Benczúr Ház klubjában) havonta egyszer lehetne egy Mymusic tehetségkutató elõdöntõ vagy havi döntõ

- a szvazás a helyszínen történne, pontosabban összeadódhatna a virtuális szavazatokkal, ezen még lehet gondolkodni

- ami adott a helyszín, alapok kellenek, de gondolom ezzem minden zenekar rendelkezik, viszont ahhoz, hogy mindenki egyenlõ eséllyel indulhasson profi hangosítás szükséges, ami pénzbe kerül

-a teljes hangosítás egy estére kb 30-40eFt, ami 12 órás készültséget jelent, szállítás, pakolás, beállás, hangosítás, bontás

- a megoldás a következõ lehet, vagy a zenekarok összedobják a pénzt, vagy pedig besegíthetne a Mymusic is, persze fedezhetné a jegybevétel is, de félek, hogy az kevés és így nem lehetne valakit odahívni hangosítani, hogy vagy kifizetjük vagy sem

Még mielõtt nagy felzúdúlás lenne, elõre bocsájtom, hogy nem a mi, nem az Effeta biznisze, mi minden alkalommal fizetünk a hangosításért, hogy rendesen megszólaljunk.

Ez csak javaslat, ha azt mondjátok butaság felejtsük el.

Üdvözlet mindekinek:
Horváth Attila / EFFETA
elérhetõségeim telefonszám egyéb a honlapon olvasható
http://www.effeta.hu
   
rebbien20 2005. aug.. 24.  09:06 64
Holdacskának
Tegnap egy kicsit siettem, volt egy -két elütés bocsánat.

Kedves Holdacska és The Nightfalls zenekar senkit nem akartam megbántani a véleményemmel. Úgy gondolom ez a forum pontosan azt a célt szolgálja, hogy mindenki szabadon elmondhassa a véleményét és ne csak egy szük kör (pl:barátok) adjon tanácsot.
Tehát lehet, hogy kedvezõtlen kritikát kap egy zenekar, mert nem tetszik a zene, vagy valami más, de ez sem örök érvényû, hanem szubjektív egyéni hozzászólás.
Nekem ez volt a véleményem a zenekarok honlapjait nézve.
Tudom számtalan szempont szerint lehet valakit megitélni, ragsorolni, az én véleményem is egyfajta szempont volt.

Hogy miért tartottam fontosnak leírni?
Mert azt látom, hogy sok megalapozatlan érzelmi töltésbõl született, kicsit sértõdött hozzászólások vannak. Nem olvastam egyetlen olyan véleményt sem, ami a zenét kritizálta volna, vagy véleményezte volna.
Pedig egy zenei forumon ennek lenne helye.

Az, hogy ki számit profinak és ki az amatõr vajon ki dönti el. Kiadoot lemezek, vagy a média felkapottság, netán az ismertség.
Számtalan kiváló dzsessz zenész soha nem jut ismertséghez, sajnos soha nem jut el a nagyközönséghez. Ne döljetek be annak, hogy az a jó csapat akit felkap a média - Diana Krall-t soha nem hallani a rádiókban és mégsem lehet azt mondani, hogy rossz az amit csinál - sõt fantasztikus, persze ez is csak egy vélemény.

és még egy gondolat, sokan bántják itt az Effeta együttest, de még senki nem írta azt, hogy mi a valós gondja ha van egyátalán a zenekarral, nem tetszik a zene, rossz a hangszerelés, nem jók a szövegek?
pl. Chiefaib, bár érdemtelen a véleménye ha nem is hallotta õket
én nem vagyok Effeta fan, amit hallottam az a honlapon letölthetõ zenékbõl volt ízelítõ, elsõ hallásra érdekes újszerû, vidám zene amit csinálnak, és még egy szubjektív megjegyzés nagyon tetszenek a dalszövegek. De ezt sok együttesrõl elmondható lenne.
Tehát nem nekem kell megvédenem az Effeta zenekart, nem is ez volt a célom. Nekem tetszik és kész.

Én még csak ismerkedem az itt található együttesekkel, mert szeretnék új zenéket megismerni. Bátran ajánlom, hogy más is nyitott szemmel és füllel járjon. Minden együttesnek sok sikert kívánok, mert nagyon sok szorgalom és munka szükséges a sikerhez, ami megint csak relatív, hogy kinek mit jelent.
   
Stab Venom 2005. aug.. 24.  03:30 63
LEGACY
Nos, döntöttem.

Legacy.

1.Igényes zene. 2.Fiatal, igazi kezdõ, de jó igéretes banda. 3.A felvétele minõsége eee... "nem jó", szóval, menyenek studiózni!
Nálam õk a nyerõk.
Az ebben a hónapban vezetõ, már 10 albummal rendelkezõ zenekaroktól jól különböznek. Nem sírnak, hogy mennyire akarnak megnyerni. Nem csinálnak maguknak gusztustalan önpromoció ákciókat ("jómégamalacka").
ÉS a zeneistílus szempontból is legközelebb áll hozzám.
+tetszik, hogy nem tipikus truemetal férfi ének van (kiváncsi lennék, hogy jó minõségben hogy szól?). Sok sikert!

A jól dicsért ElevenHoldtól, bár 3 albumuk van(és 9 videoklip...), mymusicról nem sikerült leszednem egyetlen kirakott számot sem. A weboldalon, már nem tudom, hogy mik a beállításai, de nem tudok 10 másodpercbõl elitélni a számot... Szóval, ennyi róluk(is).
   
Stab Venom 2005. aug.. 24.  02:16 62
Re: The Nightfalls
[quote:32499e2658="Holdacska"]A jövõ hónapban már mindenki tényleg lelkiismerettel ítélkezhet a zenekarról (eddig sajnos nem ez történt..)[/quote:32499e2658]
Hát én is megnéztem a honlapjukat, hát hogy a fenébe értékeljek a zenekart, ha "nagyon szerény" weboldal,-mind, ami egyelõre kapható???
Tudom, hogy szabályok alapján nem is nyerhetnek, de nagyon is jogos volt a kritika. Csatlakozom.
   
Stab Venom 2005. aug.. 24.  01:59 61
Re: welcome to the club
[quote:878c3f3440="Nyiki"]...[/quote:878c3f3440]
Hú, Nyiki, vannak bizonyos dolgok a hozzászólásodban, amivel aztmondanék, hogy egyÜTTértek! De tényleg... :))

Valóban, tisztázni való van a nyereménnyel: ez nem annyira 1 szám készítési lehetõség, mint lényeges kedvezmény a demó-anyag készítésében. Elmagyaráznék.

Tóth Gábor, a hangmesterünk, szerint (és logikusan belegondolva egyetértek) lehet 1 számot készíteni 1 nap alatt, de nem gazdaságos és valóban az eredményre is hat... Mert bevinni az egész dobot, összeszerelni, bemikrofonozni, kiprobálni, behangolni, tempo-mappet beállitani/ellenõrizni, ledobolni, gitárokhoz a szükséges hangzást kiválasztani, énekhez felszerelni mikrofonokat... Hát azért még keverni is kell, ügye?...
Szóval, valóban érdemes 2-3-4 napos felvételt betervezni, amelynek meg is kapsz egy jó kedvezményt.
MyMusicnak köszönhetõen összeszedtünk magunkat anyagilag, és 4 napos felvételbe belekezdtünk egy EP anyag gyártási céljából, amit 2,5 évet terveztünk.
Hát, a studió supersonic lehetõségei és Gábor magas professionalizmus színtjérõl majd leírok egy külön cikket, amit valahol a mymusicon kiraknék.(Admin úr, G. majd szólni fog az ügyben!)
Az anyag most keverés alatt van, de aktívan dolgozunk rajta, és az ami alakúl belõle...hát nem semmi. Reményeink szerint, szeptember 1.-tõl lesznek letõlthetõk a számok a weboldalunkról.
És még valamit, Nyiki: köszönöm a tanácsat a süketszobáról, idõben visszaemlékeztem, és segített is!:)

Jahh, Admin, még gondoltam, hogy valóban érdemesebb lenne átnevezni ezt az egész szavazási dolgot :
-A Támogatásra szoruló zenekar
-Kedvezményre pályázó zenekar
vagy valami ilyesmi, mert gyanusítom, hogy tényleg nem studióidõ miatt küzdenek itt, hanem maga a "hónap zenekara" cimkeért...
A szavazási rendszert, pedig, jónak tartom:nem csak nyomon lehet követni, de még sok mindennel ismerkedik az ember (pl,hogy Katinkán voltam, ki gondolt volna???!!:-D)

Tim "Stab Venom" Inner Sea zenekar
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky