3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » 2005. év hónap zenekarai (archívum) » 2005. július

Témakörök
Hirdetés
2005. július
myMusic Admin 2005. aug.. 2.  17:10 99
A júliusi szavazás eredménye: összesítettük, hogy hányan szavaztak az együttesekre, illetve azt is, hogy a szavazók mennyire aktív tagjai a fórumnak, továbbá, hogy a korábbi szavazásokon hogyan szerepelt az együttes és az oldalon lévõ aktivitása milyen.

Mindezeket figyelembe véve, a pontozás alapján ebben a hónapban az ATHAME zenekar nyerte a stúdióidõt. Két együttes húzott el a mezõnytõl, a másik sok szavazatot kapott együttes a Srácok nevû csapat volt.

A következõ havi szavazás nemsokára indul. Gratulálunk a nyertesnek!

Üdv, Admin
   
myMusic Admin 2005. aug.. 1.  08:13 98
A júliusi szavazást ezennel lezártuk, eredményhirdetés hamarosan.
   
emperor666 2005. júl.. 30.  13:44 97
Én a zenéket,hangulatuk,s mondanivalójuk alapján szoktam értékelni.Nos az ATHAME az egyik olyan zenekar,melynek elragadott a sajátossága.Az országban felsorakozó zenekarok közül,nem sok ilyet tudnék felsorolni.
   
Stab Venom 2005. júl.. 27.  03:02 96
az angoltudás sose árt
[quote:bdd461b921="Nattefrost"]Én nem mondtam, hogy õk a kedvenc zenekarom, csak hazai szinten azok. És valóban nem tartom õket elég jónak ahhoz, hogy meghódídsák a világot. Legalébbis egyenlõre.[/quote:bdd461b921]
..És ha a te képzeléseidben is olyan jók lettek volna, hogy meghódítsanak a világot, akkor más lenne a helyzett?
Szóval, amig gyengék, addig legyenek hazai, amikor jobbak, akkor már nem?
[quote:bdd461b921="Nattefrost"]Amit a szövegekrõl írtam az a saját szubjektív véleményem. Lehet, hogy másnak ugyanez negatívum. Most biztos bunkónak tartassz, de én pl. soha nem tanultam angolt. És hidd el, ezzel nem vagyok egyedül. Attól függetlenül a kedvenc külföldi bandáim szövegeit szoktam fordítgatni szótárral,de nekem ez rohadt sok idõmbe telik és akkor sem biztos, hogy jól sikerül. Így szerintem már érthetõ, hogy miért tetszik jobban a magyar.[/quote:bdd461b921]
Hát így nem csodálom:) De nem szoktam valakit bunkónak azért tartani,mert épp valamit nem tanulta. (Pl.,az eredeti Nattefrostot a "CF"-bõl bunkónak a nyílvanulásai és gondolkodási módja miatt tartom).
Magyar szöveggel nincs bajom, de nem is szeretem. Szóval, nagyon kevés együttes van, akinél nem zavar a hangzása(ritmikai,ejtési és hangsúlyozási -artikuláció szempontból).
[quote:bdd461b921="Nattefrost"]>>>Szerinted, egy Magyarországi underground amatõr black metal csapat(minden tisztelet mellett az Athame számára) komolyan számíthat más közönségre, mint hazai rajongók? (Esetleg, egy pozitív példát tudnad mondani rá?)<<<
Legegyszerûbb példaként a Sear Blisst tudnám említeni. Õk már több külföldi turnén is részt vettek és kint is elismerik õket. Igaz, hogy õk már nem amatõr szinten vannak, de õk is onnan indultak el. Ennek ellenére az Athame mégis jobban tetszik.[/quote:bdd461b921]
Sear Blisst jól ismerem. Valóban, The Hunting-ot tartom jó(de nagyon) albumnak(ütõs lecsúszásokat leszámítva). Azonkívûl nem tetszettek. A korai lemezeken túl unalmasak, a késõbbi, pedig túl vicces (a trombitási stílusnak köszönhetõen). Amennyiben jól tudom, a SB már az elsõ albumat is adott ki a IIMoon-nál, szóval, ezekszerint, az elején bekerült a "nagyvilág" kategóriába- külön eset volt. De, szerintem, nekik is a fõ közönségük mégis itt van (bár láttam a CDjüket Moszkvában is). Pedig, angolul énekel a Nagy András...
Szóval, visszatérve a témára, nem értem, miért zavar, ha angolul énekli valaki, azonkívûl, hogy kapásból nem érted, mirõl van szó...)
(Amúgy képzeld,milyen kinzásokban részesültél volna meg, ha minden banda saját nyelvet használt volna! Nem is tudtad volna, hogy melyik szótárhoz nyúlni!:)
Tisztelettel,
Tim
   
Nattefrost 2005. júl.. 26.  19:48 95
[quote:1d49896fba="Stab Venom"]
Szóval, a kedvenc zenekarod nem elég jó, ahhoz, hogy a világot meghódítson? [/quote:1d49896fba]
Én nem mondtam, hogy õk a kedvenc zenekarom, csak hazai szinten azok. És valóban nem tartom õket elég jónak ahhoz, hogy meghódídsák a világot. Legalébbis egyenlõre.
Amit a szövegekrõl írtam az a saját szubjektív véleményem. Lehet, hogy másnak ugyanez negatívum. Most biztos bunkónak tartassz, de én pl. soha nem tanultam angolt. És hidd el, ezzel nem vagyok egyedül. Attól függetlenül a kedvenc külföldi bandáim szövegeit szoktam fordítgatni szótárral,de nekem ez rohadt sok idõmbe telik és akkor sem biztos, hogy jól sikerül. Így szerintem már érthetõ, hogy miért tetszik jobban a magyar.
Egyébként Attila tud angolul (legalábbis tanult) és õ akart is angol szövegeket írni, de szerencsére sikerült elvenni tõle a kedvét, mert elég sokan mondtuk neki, hogy ez mekkora baromság. Még az elsõ Evil's Tears demón is angolul énekelt, de szerintem az egy rakás szar volt. A második már egész jó, de nekem az a stílus még mindig túl nyálas.
[quote:1d49896fba="Stab Venom"]
Szerinted, egy Magyarországi underground amatõr black metal csapat(minden tisztelet mellett az Athame számára) komolyan számíthat más közönségre, mint hazai rajongók? (Esetleg, egy pozitív példát tudnad mondani rá?) [/quote:1d49896fba]
Legegyszerûbb példaként a Sear Blisst tudnám említeni. Õk már több külföldi turnén is részt vettek és kint is elismerik õket. Igaz, hogy õk már nem amatõr szinten vannak, de õk is onnan indultak el. Ennek ellenére az Athame mégis jobban tetszik.
   
Stab Venom 2005. júl.. 26.  00:56 94
Háááát, ennél is kérdések keletkeztek meg bennem...
[quote:ae3363d89f="Nattefrost"]...még az is pozitívum, hogy a szövegeket magyarul írják, így elsõsorban a hazai rajongókhoz szólnak, ellentétben sok hasonló stílusú magyar zenekarokkal, akik azt hiszik, az angol szöveg hatására majd felfigyelnek rájuk külföldön. Ugyan kit érdekelnek, mikor ott többtucatnyi náluk százszor jobb zenekar nyüzsög? [/quote:ae3363d89f]
Szóval, a kedvenc zenekarod nem elég jó, ahhoz, hogy a világot meghódítson?
Komolyan hiszed, hogy kompromisszummentes blackben elsõsorban a szöveg nyelvét megfigyelnek? hát az ember akkor jár utána, amikor már felkeltette érdeklõdését az együttes a zenével, a hozzaállásával.
Szerinted, egy Magyarországi underground amatõr black metal csapat(minden tisztelet mellett az Athame számára) komolyan számíthat más közönségre, mint hazai rajongók? (Esetleg, egy pozitív példát tudnad mondani rá?)
[quote:ae3363d89f="Nattefrost"]Azt meg végképp nevetségesnek tartom, mikor egy olyan énekes próbál angolul énekelni, aki egyáltalán nem is tud angolul. Pedig jópár ilyet ismerek.[/quote:ae3363d89f]
Nahh, szerintem, innen fúj a szél. Nem Athamera gondolok (fogalmam sincs, hogy Attila milyen nyelveken beszél és hogyan), de ez már egészen fogható helyzett, és nem kell ennek más nem létezõ magyarázatokat keresni, szerintem.
   
Nattefrost 2005. júl.. 25.  10:24 93
A kezdetek óta ismerem az Athame tagjait és azóta a kedvenc hazai zenekarommá nõtték ki magukat. Tisztelem õket kitartásuk, hozzáállásuk, zenei tudásuk miatt. Õk tényleg komolyan veszik azt, amit csinálnak. Számomra még az is pozitívum, hogy a szövegeket magyarul írják, így elsõsorban a hazai rajongókhoz szólnak, ellentétben sok hasonló stílusú magyar zenekarokkal, akik azt hiszik, az angol szöveg hatására majd felfigyelnek rájuk külföldön. Ugyan kit érdekelnek, mikor ott többtucatnyi náluk százszor jobb zenekar nyüzsög? Azt meg végképp nevetségesnek tartom, mikor egy olyan énekes próbál angolul énekelni, aki egyáltalán nem is tud angolul. Pedig jópár ilyet ismerek.
Na mindegy, a lényeg az, hogy most az Athame -re adom le a voksom.
   
Stab Venom 2005. júl.. 24.  14:18 92
az értelmes hip-hopról...
biobill,
Köszönöm, így érthetõ, bár mégmindig nem értek egyet. De ez, valószínû, az ízlésnek a kérdése, mivel teljesen más az a dallam világa, amit én tartom õszintének, elgondoltatónak stb.
   
biobill 2005. júl.. 23.  13:17 91
Stab Venom:

csao

hát én elmondanám a saját észrevételeimet és véleményemet a kérdéseddel kapcsolatban. nos...

elõször is annyi megjegyzésem lenne ehhez h mit hallottál A Srácoktól és kb hányszor hallgattad meg? mert régebben én is beleestem abba a hibába h 2-3 hallgatás után "véleményt" formáltam róluk....nem szabad...
minden egyes hallgatással többet lehet észlelni belõle.....
én sokmindent köszönhetek is nekik
pl:
nagyjából 10éve hallgatok súlyosabb zenéket, hardcore-t, metált és hiphop-ot........de magyar hiphop-ot abszolút nem hallgattam....de eljutott hozzám a (79+81)2 albumuk....nálam azóta alapmû a magyar hiphop zenébõl...
ezt írtad:
" a Srácoknak mivel olyan "egyéni" a mûveletei, és miért "elgondoltató a zenejük"? Maga a zenébõl nem igen tapasztaltam... Gondolkodást sem vittek túlzásba, szvsz, ahogy nézem a szövegét. "

szerény véleményem szerint pont ebben a legerõsebbek!egy csomó szöveg nem is arról szól aminek tûnik elsõ hallásra!
van egy számuk amire egy év múlva jöttem rá h mirõl is szól és utána megkérdeztem a szóban forgó elõadókat és azt mondták szinte nem is volt még eddig aki az igazi értelmére rájött...ponthogy az az egyik lényeg bennük h szimbolizálnak dolgokat......és ezzel arra terelik a hallgatót h keressen, kutasson és igen.....GONDOLKOZZON.....alig van még ilyen elõadó hazánkban!!

a másik...említettem h milyen zenéken nõttem fel...Biohazard...Slayer...Machine Head....Sick Of It All...stb.stb..meg mostanában Candiria,Converge ilyenek.......és ebbõl kifolyólag a koncertek színvonalát is ezekhez mérem alapból....nos
A Srácok koncertjei élõzenések!de még milyen.........seccperc alatt átcsap bivalyerõs hardcore-ba....de sokan ezt sem értékelik:(
és nagyon sok esetben A Srácokat sem:(
ja és még vmi
a legfontosabb
hihetetlen õszinték
ez lehet sokmindenkinek "durva" "erõszakos" "erõs" de
ettõl igazi...és nekem nyugalmat ad mert nem hazudnak..

kicsit lehet hosszú lett,de ennyi lett volna részemrõl

üdv
   
Stab Venom 2005. júl.. 23.  02:53 90
basscomb
jahh, bizony attraktív dolog mindkettõ :)))

Valaki lenne oly kedves elmagyarázni nekem, hogy a Srácoknak mivel olyan "egyéni" a mûveletei, és miért "elgondoltató a zenejük"? Maga a zenébõl nem igen tapasztaltam... Gondolkodást sem vittek túlzásba, szvsz, ahogy nézem a szövegét.
Lehet kötegetésnek számítani, de azért mondjanak valamit, ha tudnak...
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky