3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » EFFETA zenei produkció

Témakörök
Hirdetés
EFFETA zenei produkció
badboy 2006. jún.. 14.  18:24 28
...
...a példaértékrõl még egy szó...az Effeta nem szúr, nem szív, nem fúj nem buzdít ferde és abnormális vagy mocskos dolgokra, nem buzdít arra, hogy lopj, csalj, lépj át másokon...

az Effeta arra figyelmeztet...és ezt jól fontoljátok meg..., hogy mi történik ha beszippant ez a szenny, ami körül vesz...idézet a Presszó címû dalból:

...ELSZALADT ÉLETÜNK, ROHANUNK UTÁNNA, FOGDOSSUK KEZEIT, GONDOLJUK, HOGY HÁTHA...kérdésre nem felel, válaszban nem kérdez, mosolyog mindenen, rájössz hogy nem érted...

ZSENIÁLIS HA ÉRTED, ÉRTED??????????????????

...amig nem tudunk örülni egymás vagy mások sikereinek, addig mindin is kicsinyesség és irigység övezi az ezzel - jól - foglalkozókat, de a világ ilyen...

...ami még kimaradt... és ha a zenészek és zenekarok vagy barátaik
véleménye abban merül ki, hogy egymást buzerálják, akkor mindig is ilyen marad a zenei és kulturális élet...pedig elvileg a zene célja nem más, mint a kultura közvetítése....
   
badboy 2006. jún.. 14.  18:03 27
jelenség
Hello!
Hát én is hozzászólnék az Effeta jelenséghez, fõleg az alábbiak tükrében.

"..........szóval maradjunk szerintem a shuffle beat kifejezésnél, mert a metálos részekkel én nem nagyon találkoztam...az egyediségrõl annyit, hogy ha nem figyelek, akkor azt hinném egy HS7-t vagy Quimby-t hallgatnék, legalábbis a zeneiré részre gondolok...ami persze nem baj, mert nehéz újat mutatni manapság, és mindenki stílusteremtõnek hiszi magát, ami szerintem csak az önérzetét és az egóját hivatott táplálni...mert téved..."

Érdekes ha valaki megpróbál belekötni az Effeta zenéjébe, stílusába, gondolatiságába...ami meg a jelenséget illeti, errõl majd késöbb.

De maradjunk a fõ vonulatnál, shuffle..vajon mennyire eredeti és mennyire új? Azt gondolom, hogy a hazai zenei palettán, nem találunk hasonló stílusú, vagy stílus irányba törekvõ, azt profi módon megszólaltató zenekart. A Quimby tipikus rock-ot játszik, sok-sok tangó és latin elemeket ötvözve, igazi nagyon jó fúziós-rock zene, ráadásul ha jó technika van mögöttük, lásd Sziget2005, vagy az Efott, akkor nagyon korrekt a megszólalásuk.
A HS7...hát én nem keverném ide, de ha már elõkerült nagyon messze áll az Effeta zenéjétõl. A HS7 angolszász popot játszik, egy kis Oasis beütéssel, olyan magyarosan.

Visszatérve az Effeta zenéjére, valóban komoly zeneértésre van szüksége a hallgatónak, ha korrekt vélemény akar alkotni:)
A laikus fül nem tudja megkülönböztetni a ska-tól helyenként vagy keveri más stílusokkal, de mégis egyedi, mert triolás ritmusképleteket senki nem játszik a négynegyed végén, és a kiállások sem szokványosak.
Az Effeta attól jó, hogy különleges és egyedi, ezt nem vitathatja el tõle senki. Tehát hallgatva a dalokat, lehet, Quimby-s érzés, mert a szövegek legalább olyan tartalmasak, ha nem jobban. HS7 ebben a kérdésben alúl marad mindkét zenekart tekintve.

Ha még az Effetát boncolgatjuk egy nagyon érdekes momentumot figyelhetünk meg. A vidámságot. Az Effeta zenéje, hihetetlenül vidám, lehet, hoyg a szövegek szatírikusak, vagy helyenként befelé fordulóak, - bár én ezt nem állítanám. Mindenesetre nagyon tartalmas és érzelem dús dalszövegekkel dolgoznak.

A jelenségre visszatérve, amire az elején utaltam.
Az Effeta valóban egy jelenség kezd lenni, akár itt - jó sok embernél kiverte a biztosítékot - akár a magyar zenei életben. És bármennyire is irigylik ezért a zenekart - vagy akár elvitatják az érdemeiket - az nyílvánvaló, hogy hatással vannak. Namármost...mi a fenéért kezd valaki zenélni, ha nem hatást akarna elérni, ha nem hatással akarna lenni a környezetére, azokra akik hallgatját, vagy keresik az efajta muzsikát.

Én a magam részérõl azt látom, hogy nagyon profik, abban az értelemben, ahogy kezelik a dolgaikat, amilyen céltudatosan mennek elõre - kompromisszumok nélkül - és 2005 óta, azaz az Ébredés albummal letettek valamit az asztalra. Amire méltán lehetnek büszkék és még sem szálltak el. Pedig játszottak a Quimby elõtt, turnéztak a PUF-al és egyre nagyobb média figyelmet kapnak. De megérdemlik. Tanulság lehet sok zenekarnak, hogy kitartó és kemény munkával, hihetetlen sok energiával és nem kevés pénzzel milyen messzire tud eljutni egy csapat. És még csak most kezdõdik az Effeta jelenség.

Természetesen valakinek, valakiknek szúrhatja a szemét, vagy irigységgel nézheti a zenekar munkáját, pedig felesleges, mindenkinek ott a lehetõség. Jó zenei anyagot írni, jó csapattal megszólaltatni, jó lemezt készíteni, profi klipet csinálni és sok-sok médiába eljutni. Tessék rajta.


(Én magam is zenész vagyok, nem a legtehetségesebb fajtából, de legalább szorgalmas. Én nem irigylem az Effeta sikerét, inkább példa értékûnek tartom.) hát ennyi...

Badboy
   
winterborn 2006. jún.. 14.  09:53 26
Engedjétek meg, hogy akkor én is hozzászóljak egy kicsit az Effeta jelenséghez...szóval maradjunk szerintem a shuffle beat kifejezésnél, mert a metálos részekkel én nem nagyon találkoztam...az egyediségrõl annyit, hogy ha nem figyelek, akkor azt hinném egy HS7-t vagy Quimby-t hallgatnék, legalábbis a zeneiré részre gondolok...ami persze nem baj, mert nehéz újat mutatni manapság, és mindenki stílusteremtõnek hiszi magát, ami szerintem csak az önérzetét és az egóját hivatott táplálni...mert téved...de nem akarom megbántani a zenekart, hiszen vettem a fáradtságot és végighallgattam a letöltehetõ részeket és a hangzás viszont minõségi zenét takar:) szóval bárcsak ilyen jól szólna a magyar zenekarok nagy többsége lemezen:) további sok sikert...Imi
   
Effeta 2006. jún.. 14.  09:05 25
cikk
Shuffle beat és tuktarakta



Az EFFETA zenei produkció 2005-ben készítette el harmadik albumát Ébredés címmel. Igaz a zenekar már 2000. óta mûködik ez tekinthetõ az elsõ olyan jellegû anyagnak, ahol megtalálták a stílusukat. - Horcsin Attila írása





Az EFFETA zenéjét hallva több dolog van, ami nagyon feltûnõ. Számomra a legfurcsább volt a zene lüktetése. A dobos által játszott ritmusokat más zenekartól nem hallottam. A borítóról és a zenekar honlapjáról tudtam meg, hogy a szokásos ütemet triolás ritmusképletekkel egészítették ki, amit „tuktarattának” neveztek el. A zenének másik különlegessége a helyenként kemény alapokra feljátszott fúvóskórusok. Az útkeresés idõszakában a zenekar próbálkozott billentyûsökkel is, de az elektronikus hangszerek nem adtak annyit hozzá a zenéhez mint a fúvósok. A zenekar nem is használ elektronikus trükköket, samplereket, szintetizátorokat. Noha tudni, hogy stúdióban vették fel, de mégis a zene élõnek tûnik. A stílust nehéz behatárolni: keményebb, metalba hajló részek is elõfordulnak, de hallhatunk ska-t, blues-t, swinget is. Elõször nem is tudtam kategorizálni, majd a honlapjukon megtaláltam a „shuffle beat” kifejezést.

A jó zenéhez persze fontos az ének is. A zenekarnak két nagyszerû énekese is van: Márton István, aki egyúttal gitározik is. A rekedtes kemény hangja nagyon jól illik ehhez a sajátos Effetás stílushoz. Van egy énekesnõ is: Kardos Katalin, akinek a szerepe több mint egy vokálos háttéréneklés, ugyanakkor összességében kevesebb, mint egy frontember szólóénekes. Hangja rendkívül különleges, igazi felüdülés hallgatni a napjainkban magukat sztárnak kikiáltó énekesnõk után. Sajnos csak egy dala van, amit végig õ énekel, illetve néhány dalban jutott neki saját versszak. Készült egy video klipp és pont arról a dalról - Szervusz babám- , amit Kardos Katalin énekelt. A videoklippen, ami a honlapról letölthetõ, feltûnik Nagy Feró is.

A szövegvilág is eltér a más zenekaroknál megszokotthoz képest. Ez is egyedi, nincsenek benne közhelyek, esetenként egy különleges mûvészi világba visznek.

Mindössze 37 percig tart az album, mégis rengeteg színfolt és érdekesség található benne. Az album szerkesztési koncepciója rendkívül egységes, ami nyilván elõbbre való szempont volt annál, mint kitölteni a technikailag rendelkezésre álló kereteket.



Tracklista:

001 Ébredés
002 Látványszépség
003 Unicum
004 Szervusz babám
005 Presszó
006 Kimondja
007 Illúzió
008 Mozi
009 Angyal vagy
010 Pörgés
011 Mezítláb a sárban
012 Finálé

Ádám Csaba - trombita
Ádám János -trombita
Kardos Katalin - ének, vokál
Bártfai Gábor -basszusgitár
Horváth Attila -ritmusgitár
Márton István - ének, szólógitár
Molnár Gábor -dob

Közremûködött
Kiss Éva - ének, vokál
   
Effeta 2006. jún.. 14.  09:05 24
cikk
Shuffle beat és tuktaratta



Az EFFETA zenei produkció 2005-ben készítette el harmadik albumát Ébredés címmel. Igaz a zenekar már 2000. óta mûködik ez tekinthetõ az elsõ olyan jellegû anyagnak, ahol megtalálták a stílusukat. - Horcsin Attila írása





Az EFFETA zenéjét hallva több dolog van, ami nagyon feltûnõ. Számomra a legfurcsább volt a zene lüktetése. A dobos által játszott ritmusokat más zenekartól nem hallottam. A borítóról és a zenekar honlapjáról tudtam meg, hogy a szokásos ütemet triolás ritmusképletekkel egészítették ki, amit „tuktarattának” neveztek el. A zenének másik különlegessége a helyenként kemény alapokra feljátszott fúvóskórusok. Az útkeresés idõszakában a zenekar próbálkozott billentyûsökkel is, de az elektronikus hangszerek nem adtak annyit hozzá a zenéhez mint a fúvósok. A zenekar nem is használ elektronikus trükköket, samplereket, szintetizátorokat. Noha tudni, hogy stúdióban vették fel, de mégis a zene élõnek tûnik. A stílust nehéz behatárolni: keményebb, metalba hajló részek is elõfordulnak, de hallhatunk ska-t, blues-t, swinget is. Elõször nem is tudtam kategorizálni, majd a honlapjukon megtaláltam a „shuffle beat” kifejezést.

A jó zenéhez persze fontos az ének is. A zenekarnak két nagyszerû énekese is van: Márton István, aki egyúttal gitározik is. A rekedtes kemény hangja nagyon jól illik ehhez a sajátos Effetás stílushoz. Van egy énekesnõ is: Kardos Katalin, akinek a szerepe több mint egy vokálos háttéréneklés, ugyanakkor összességében kevesebb, mint egy frontember szólóénekes. Hangja rendkívül különleges, igazi felüdülés hallgatni a napjainkban magukat sztárnak kikiáltó énekesnõk után. Sajnos csak egy dala van, amit végig õ énekel, illetve néhány dalban jutott neki saját versszak. Készült egy video klipp és pont arról a dalról - Szervusz babám- , amit Kardos Katalin énekelt. A videoklippen, ami a honlapról letölthetõ, feltûnik Nagy Feró is.

A szövegvilág is eltér a más zenekaroknál megszokotthoz képest. Ez is egyedi, nincsenek benne közhelyek, esetenként egy különleges mûvészi világba visznek.

Mindössze 37 percig tart az album, mégis rengeteg színfolt és érdekesség található benne. Az album szerkesztési koncepciója rendkívül egységes, ami nyilván elõbbre való szempont volt annál, mint kitölteni a technikailag rendelkezésre álló kereteket.



Tracklista:

001 Ébredés
002 Látványszépség
003 Unicum
004 Szervusz babám
005 Presszó
006 Kimondja
007 Illúzió
008 Mozi
009 Angyal vagy
010 Pörgés
011 Mezítláb a sárban
012 Finálé

Ádám Csaba - trombita
Ádám János -trombita
Kardos Katalin - ének, vokál
Bártfai Gábor -basszusgitár
Horváth Attila -ritmusgitár
Márton István - ének, szólógitár
Molnár Gábor -dob

Közremûködött
Kiss Éva - ének, vokál
   
Effeta 2006. máj.. 6.  19:05 23
info
ELKÉSZÜLT A "SZERVUSZ BABÁM" VIDEOKLIPJE!

Örömhírrel szolgálhatunk mindenkinek: sok-sok szervezést, forgatást, utómunkát követõen 4 hónap alatt elkészült az Ébredés album elsõ klipje. A héten a VIVA és a FIX TV-hez is eljuttatjuk az anyagot, ezzel együtt további 4 regionális tv-ben is látható lesz a klip és a verkfilm.

Budapesti premier: 2006. május 5. (péntek) 18:30 FIX TV

Kérhetitek, szavazhattok, dobjatok egy e-mail-t:
VIVA TV - http://www.vivatv.hu/kapcsolat.php
FIX TV - http://www.fixtv.hu/smschat.fix

Nagyon hálásak leszünk ha küldtök egy kérést vagy szavazatot.

néhány fontos infó:
FIX Tv-s Effeta premier ismétlése:
Budapesti premier: 2006. május 6-7.
(szombat-vasárnap) 9.00 az adásban kb 1 óra múlva vagyunk láthatóak, azaz kb 10.00-11.00 között FIX TV

A VIVA Music csatornán a következõ héten (19.hét) lesz bemutatkozás, premier az interactívban, a napot majd kirakjuk, addig nem érdemes kérni, de utánna mindenképpen jó sokat!
VIVA TV - http://www.vivatv.hu/kapcsolat.php

A FIX tv - ben még nem mûködik az sms szavazás, tehát ne pazaroljátok az egységeiteket, elég ha mailt küldtök
FIX TV - http://www.fixtv.hu/smschat.fix

Kérhetitek, szavazhattok, dobjatok egy email-t

Köszönjük. Effeta csapata
   
Effeta 2006. jan.. 24.  08:21 22
Cincogás helyett...
Cincogás helyett

Effeta – Ébredés / Magneoton-mTon

Mindig örvendetes hír, ha egy tehetséges fiatal zenekar beérik.
Az Effeta együttesnél ez a szállóigévé vált esemény a harmadik albumuk megjelenésével következett be. Második, kissé romantikus, fõleg különbözõ hangulati elemeket tartalmazó CD-jük világát odahagyva ezúttal a brit új hullámos mûfaj, az 1970-80-as évek fordulóján meglehetõsen rövid ideig népszerû ska mûfajra váltottak. Az Ébredés esetében szerencsére szó sincs szolgai másolásról, sokkal inkább a keretek tágításáról, aminek során a rock számos elemével gazdagították az egykor lüktetõ nemes egyszerûségével hódító stílust.
Örvendetes, hogy a szólót is éneklõ lányok nem a jelenlegi cincogást követik a fiúk hangja viszont lehetne valamivel erõsebb.
A hangszerelés elsõrangú, különösen jók a két trombitás megszólalásai, a szólógitár az Angyal vagy, míg a basszus az Unicum címû számokban jelzi igazán jelenlétét. Ügyes húzás, amikor a címadó dalban együtt jelenik meg a rock és a ska, a Pörgés egy árnyalatnyit még a U2 felségvizeire is beevez. A szerzemények nem túl hosszúak, ennek eredménye, hogy változatosságuk ellenére, a 12 felvétel 37 perc idõtartam. A megszólalás tökéletes, ami a zenészek részérõl rengeteg, míg a keverõ Regenye Zoltántól alapos munkát igényelt. A szövegek, akárcsak a CD-borító és a füzet melléklet impresszionista hatású, utóbbi lapjain valamennyi dal, igaz csak jelzés értékkel, képi alakban is megjelenik.
A Horváth Attila társszerzõ, ritmusgitáros vezette zenekar bebizonyította, hogy trágárságoktól mentes mondanivalóval, nem kevés tudással a háta mögött értéket tudott alkotni a látványüzlet elfajzott világában.

Szakács

Forrás: DEMOKRATA 2006. január 19.
   
Effeta 2005. dec.. 26.  08:21 21
Teltházas kilégzés – Quimby és Effeta a PeCsa szín
Koncert kritika

Teltházas kilégzés – Quimby és Effeta a PeCsa színpadán
2005 December 25, Vasárnap

Fogvacogtató hideg szél volt tegnap este, ráadásul Andrejjával a megbeszélt találkozó helyszínén percekig vártunk egymásra, mire kiderült, hogy az épület ellentétes oldalain állunk. Aztán átballagtunk a PeCsa bejáratához. A közelgõ Quimby lemezbemutató/ Effeta koncertre már akkor, negyed nyolc tájban is szép számmal gyûltek az emberek. Bent meg már még többen voltak, és a büfépultoknál hangolták magukat a zenés rendezvényre.

A koncert pontosan kezdõdött 8 óra körül az Effeta legénysége (és leánysága) elfoglalta a színpad középsõ részét. Nagyobb helyük nem maradt, mert a Quimby felszerelése már beállítva fogta õket közre, de ez az elõadás élvezeti értékét – mint késõbb kiderült – nem rontotta. Az Effetát még nem hallottam élõben játszani, de még a Quimbyt sem, így alávethettem magam az elsõ benyomás meghatározó élményének. Ez az élmény pedig az Effeta esetében egyértelmûen pozitív volt. Zenéjük vidám hangvételû, jól táncolható, és meglehetõsen egyéni stílusú. Ha jól játsszák, minden alapot megad a jó hangulatra.

Az elsõ nóta még kicsit feszültségoldós légkörben hangzott el, aztán a zenekar jó kedélye kezdett eluralkodni, így a második-harmadik nótára önfeledt pörgés vette kezdetét. Ismerve a zenekar mûveit, egyértelmû volt, hogy innen már nincs megállás, hiszen lassú nótájuk tulajdonképpen nincs is. Körülnéztem, és örömmel láttam, hogy a csarnok már legalább félig megtelt, és egyre több lelkesen tapsoló, ütemre lábát mozgató fiatal gyûlik a színpad elé. Aztán kis sétára indultam, és bejártam a termet, hogy halljam, mit sikerült kihozni a hangosításból. Nem ért csalódás, a hangászok jól vizsgáztak. Elöl ugyan kicsit elszóltak a felünk fölött a ládák, és a basszus elnyomta az éneket, de néhány métert „tolatva” már mindenbõl kaptam a fülembe eleget, így a szövegeket is jól érthettem, és a zenét is tudtam élvezni. Nem volt nagy a hangerõ, de ennek köszönhetõen végig az érthetõ, arányos hangzás volt jellemzõ a zenekarra.

Az Effetának van egy jó szokása, ami a színpadon nagyon jól kamatozik: a felvételeiket úgy készítik el, mint ahogyan élõben játszanak, így az utolsó hangig tudják ugyanazt a zenét produkálni, amit a lemezrõl már megszokhattunk. Nemcsak ugyanazt produkálták, de jócskán tettek is hozzá a hangulathoz az énekes-gitáros egyre lazább táncával és az énekesnõ teljes beleélést sugárzó mozgásával, gesztikulációjával. A dalokat így nem egyszerûen eljátszották, hanem valóban elõadták, ahogy csak kell. Egyedül a nóták közötti átvezetéseket, a közönséggel való kommunikációt kellene még egy kicsit csiszolnia a frontembernek. Ez az egy dolog volt talán, ami nekem kicsit gyengének tûnt, egyébként egy érett bandát hallhattunk a Quimby elõtt.

Az Effeta kitûnõen teljesített, nem lepne meg, ha jövõre akár egyedül (pontosabban elõzenekarral) is elvinnének egy ilyen balhét. Csak néhány nóta kell még, hogy a mûsor is elég legyen hozzá.

Természetesen az Effeta nem kapott akkora fénytechnikát és hangerõt sem, mint az est fõzenekara, a Quimby együttes. Már az átszereléskor láthatóvá vált, mennyi fényt alkalmaznak majd a színpadi show-hoz. A zenekart ugyanis némi füst segítségével egy összefüggõ „fény-függöny” takarta el elõlünk, amíg az elõkészítõ munkák zajlottak. Azok pedig elég hosszúra nyúltak, egyre türelmetlenebb hangulatot teremtve a közben teltházzá duzzadt közönség soraiban. Nem mértem, mennyit vártunk, de a közben a hangfalakból halkan szóló háttérzene alapján 20 perc vagy talán fél óra is eltelhetett, mire végre történt valami a színpadon. A Quimby finoman belecsapott a lecsóba, amitõl kis híján lefújta rólam a nadrágot a basszusláda-sor, így jobbnak láttam hátrahúzódni.
Andrejjával áttörtük magunkat a tömegen, és a keverõpult mögötti fapadokon pihentünk meg. Még onnan is kifejezetten hangos volt a zene, érzésem szerint jócskán sikerült túllõni azon a határon, amit én még értelmes hangerõnek nevezek. A basszus dübörgött, az éneket meg nem lehetett érteni, mert már nem volt hová tolni a hangerejét. Pedig kíváncsi voltam, mert a Quimby dalaival most ismerkedtem csak közelebbrõl. De minden hiába, a dalszövegeket számomra továbbra

is sûrû homály fedi, csak néhány foszlányt sikerült néha elkapnom a fülemmel. Pedig a zene nem volt unalmas, nagyon változatos dolgokat hallhattunk, és jól megkomponált fénytechnika segítette a hangulatok átadását. A látvány egyszerûen lenyûgözõ volt. A háttérben az Effeta mûsora alatt sötétben megbúvó reflektorok életre keltek, és minden dalt a hozzá illõ színekkel és mozgásokkal támogattak meg. Csak az a veszett nagy hangerõ ne lett volna! Egy idõ után belefáradt a fülem, és már untam, hogy a szövegekbõl nem értek semmit, a basszus viszont remegteti a tüdõmet. Csodálkoztam is, hogy az elõttem dolgozó hangász személyzetet ez nem zavarta, és csak akkor avatkoztak be minimálisan, amikor egy-egy hangszer már besípolt kínjában. Így hát fél 11 tájban végül elszántam magam, és Andrejjával karöltve elhagytuk a helyszínt.

Közben azért boldogok és elégedettek voltunk. Nem számítottunk rá, hogy egy olyan rétegzenével, amit a Quimby vagy az Effeta játszik, teltházat lehet csinálni a PeCsában. Ez pedig az volt, javarészt pedig olyan hallgatókkal, akik közül sokan még a tizenéveiket tapossák. Biztató, hogy ennyien vannak még (vagy már), akiknek többet jelent egy tartalmas élõ zenei koncert, mint egy discoban, technora átdühöngött este. Úgy látom, hogy lassan újjászületik az igényesség a közönség részérõl az értelmes, emberi gondolatokra, és vannak zenekarok, akik ezt a növekvõ igényt maximálisan ki tudják szolgálni, tovább tudják táplálni. Remélem, rövidesen a „vendég” Effeta zenei produkció is önálló koncertjén üdvözölhet majd ekkora tömeget saját rajongótáboraként. Hiszem, hogy ez nincs már túl messze!
Kapcsolódó honlapok:

Képek: [link]

http://www.effeta.hu/
http://www.quimby.hu/

Daro / zenesz.info.hu
   
Effeta 2005. dec.. 24.  14:19 20
Áldott Karácsonyt Mindenkinek!
Kedves Barátaink!

Köszönjük a sok hozzászólást, észrevételt, kritikát, köszönjük, hogy velünk voltatok a koncerteken és nem utolsó sorban a számtalan megerõsítést, bíztatást.

Szép és tartalmas idõszakot hagyunk magunk mögött. Olyan év volt ez, amelyet talán nem is reméltünk magunknak. Elkészült az Ébredés album, számos nagy koncerten léptünk fel: Sziget 2005, Roxiget, Szõdligeti fesztivál. A PUF zenekar vendégeként bemutatkozhattunk Veszprém, Szombathely, Zalaegerszeg, Sopron, Körmend közönségének, Budapesten a Gödör klubbanés nem utolsó sorban a Quimby vendégeként a Petõfi Csarnokban. Köszönetet mondunk mindazoknak, akik végigkísérték a mindennapjainkat. És még egyszer köszönjük a sok-sok türelmet családtagoknak, barátoknak, mindannyiótoknak.

Áldott, békés, boldog ünnepet és újesztendõt kívánunk mindenkinek!

Az EFFETA csapata.
   
targetry 2005. dec.. 18.  08:21 19
INFÓ
EFFETA

Amit érdemes tudni a zenekarról...

A zenekar 2000-ben alakult. Az eredeti elképzelés egy lemez elkészítése volt, hogy maradjon kézzel fogható, hallgatható emlék kamaszkorunk álmaiból.
Sok-sok átalakulást, tagcserét követõen alakult ki a mai csapat, és mai stílus. Aki velünk voltak egy-egy idõszakon belül formálták, alakították a zenei hangulatot, hangzás világot. Ami lassan fejlõdött ki a mai karakterre.
Mi a kezdetektõl, eltérõen gondolkodtunk a saját világunkról, gyermekkori, kamaszkori kötödéseink, élményeink, gyökereink, a saját szöveg és kizárólag saját zenei stílus kialakítása irányába ösztökéltek bennünket.

Stílus meghatározásnál mindenki bajban volt, próbáltak bekategorizálni: dallamos rock, jazz-rock, beat, mára kialakult a sajátos hangzás, masszív rock alap – dob, basszus, ritmusgitár, szólógitár – és ezt egészítettük ki fúvósokkal, vokállal. A ritmusképletek sajátossá váltak a négy-negyedes ütemet kiegészítve, triolás ritmusképleteket használva megszületett a különleges lüktetése a daloknak: azaz a shuffle beat.

A tagok zenei elõtanulmányai: beat, klasszikus és komoly zene, jazz, rock, és rock and roll formációk voltak, így mindenki hozott magával olyan elemeket amely jól illeszkedet, mégis önálló karaktert adott a hangzásnak.

Kezdetektõl törekedtünk az önálló hangzás és szöveg világ megteremtése mellet.
Stílus meghatározásánál mindig bajban voltak a kritikusok. Nehéz lett volna meghatározni a stílust, mert folyamatosan változott, kísérletezünk. Egy-egy dal elkészítése alkalmával számtalan formában próbáljuk eljátszani, variálva a tempókat és stílus elemeket. Így találtunk rá a blues és swing alapokon nyugvó triolás ritmusképletekre.
A négy-negyedes rockos ritmusképleteket ma már tudatosan triolás végzõdéssel egészítjük ki, amelytõl a dalok furcsa, egyben izgalmas lüktetést kapnak, ez a shuffle.
Azaz az Effeta meghatározó stílusa a Shuffle, természetesen sokszor az alternatív kategóriába, helyenként a ska-hoz hasonlítják a zenénket, de a figyelmes hallgató számára kitûnik a különbség.


2000. Az elsõ próbákat követõen féléven belül fellépésre hívtak minket, - a Csömöri sport csarnokba - abban a pillanatban 3 dal volt a repertoárunk, és az elsõ koncertre lázasan összeraktunk hat dalt. A munka feltüzelte a szunnyadó vágyat a koncert lehetõsége határozott munkára sarkalta a csapatot, és még ebben az évben elkészítettük elsõ demo felvételeinket - Jutka sohasem körhintázott Jászárokszálláson - címmel – amit soha senkinek nem mutattunk meg
– és most sem tennénk meg, akkor sem ha bárki kérné.


2002. tavaszán elkezdtük a Félálom címû album felvételeit, amelyen javarészt instrumentális dalok szerepel, kerestük a helyünket és az énekesünket. Õsszel elkezdtük a koncertezést Budapesti klubokban, majd évvégén megnyertük a Legyen neked könnyû tehetségkutató fesztivált. Ettõl a pillanattól kezdve felpörögtek az események, meghívást kaptunk Mexikóba egy kilenc állomásos turnéra, a Hungaroton record’s szándék nyilatkozatot adott, hogy a következõ albumot kiadja.

2003. nyarán elkészült az Álom címû album, immár 13 dalt tartalmazó cd. A kiadó nem találta kellõen butának az anyagot, így szerzõi kiadásban a Periferic Record’s-nál jelent meg. A Budapest Rádió elkezdte játszani a dalinkat, és a Petõfi rádió 20-as kívánság listáján a 19 helyen landolt az egyik dal. Ebben az évben eljutottunk Vigántpetendre a Mûvészetek völgye fesztivál keretében. Írtak rólunk néhány cikket, kritikát az újságok, bájos interjúkat adtuk helyi rádióknak, televízióknak.

2004-ben folyamatosan koncerteztünk Budapesti és vidéki klubokban, felléptünk a Tokaj-hegyalja fesztiválon, és az év felfedezettje díjat vettük át a Vásárosnaményi Tisza-parti rendezõitõl. Úgy döntöttünk befejezzük az idõközben trilógiává nõtt zenei anyagot és elkezdtük az Ébredés dalainak kidolgozását.

2005. januártól – júliusig stúdióban dolgozott a zenekar, a HSB stúdióban Regenye Zoltán –Regi- zenei producer kezei alatt, sok-sok álmatlan éjszakát követõen, megszületett az Ébredés album, amelynek gondozását a Warner Music –mTon vállalta. Immár a Budapest Rádió, és az Exit magazin is média támogatónk lett. Felléptünk a Sziget fesztiválon, elsõ helyezést értünk el a Roxiget fesztiválon és õsszel a PUF zenekar elõtt izzítjuk a légkört.


Fontosabb állomások a zenekar életében:

2002. „Legyen Neked Könnyû…”
Az Effeta zenei produkció elsõ helyezést ért el az Erzsébet ligeti tehetségkutató koncert fesztiválon.

2003. A Mûvészetek Völgye
A zenekar a fesztiválon a Vigántpetend-i tehetségkutató színpadán, másfélórás koncerten mutatkozott be.

2004. A Petõfi rádió slágerlistája
A Effeta zenei produkció a közönség szavazatok alapján 200 együttes közül felkerült a Petõfi rádió 20-as slágerlistájára, ahol a 7. héten a 19. helyezést érte el.

2004. Tokaj –Hegyalja Fesztivál
A Hegyalja fesztivál záró akkordjaként, szombat este az Effeta zenei produkció bemutatkozott az országos fesztiválok sorában.

2004. Tisza – Party. Az év felfedezettje díj
A Vásárosnamény-i koncertsorozat rendezõi az év felfedezettje díjra jelölte az együttest. Önálló, egész estés fellépés keretében 2004. július 26-án került sor a díj átadására.

2005. Ébredés album megjelenése
Hathónapos stúdió munka után megszületett az ébredés album.
A HSB stúdióban Regenye Zoltán (Regi) zenei produceri segédletével, elkészült a csapat életének meghatározó albuma

2005. SZIGET Fesztivál
Az Effeta bemutatkozott a Talentum színpadon.

2005. ROXIGET fesztivál
Az Effeta zenei produkció elsõ helyezést ért el a Roxiget tehetségkutató fesztiválon, így a PUF elõzenekaraként koncert turnéra indul.

2005. Bandák Nagy Versenye (BNV)
A csapat fellépett a Bandák Nagy Versenye cimû tehetségkutató versenyen.

Albumok:

EFFETA : Félálom szerzõi kiadás EF-680216 2002 CD
Intro, Szavak, Örömök alkonya, Effeta, Hangok, 1 / 2 álom…
Teljes játékidõ: ’21: 51

EFFETA : Álom szerzõi kiadás EF/ 2566-2003 II 2003 CD
Utolsó csók, Mindegy, Unom már, Õrült, Vágy, Méz
Kísértet, Citrom, Nem múlik el, Emlék, Esõ2, Ébressz fel, Álom
Teljes játékidõ: ’51: 50

EFFETA: Ébredés Kiadja: Warner Music -mTon
Ébredés, Látványszépség, Unicum, Szervusz babám , Presszó, Kimondja, Illúzió, Angyal vagy, Mozi, Mezítláb a sárban, Pörgés, Finálé
Teljes játékidõ: ’38:04


Rólunk írták:

Warner Music

Az EFFETA zenei produkció Ébredés c. albuma épp úgy mozog az idõtlen dimenziók között, mint álom és ébredés valószínûtlen pillanatai közt.
Ez az album még sem elvont mûvészkedés, hanem izgalmas, nagyon pörgõs shuffle beat, azaz nagyszerû mai modern tánczene. Izgalmas szövegekkel, egyedülálló dallamvilággal, fantasztikus trombita futamokkal megtûzdelt zenei produkciót hallhatunk, melyre biztosan táncra perdülünk.
Az Effeta albuma méltán várományosa az év meglepetés lemeze cím megszerzésére. Bátran ajánljuk, nem fog csalódást okozni.

Exit Magazin
forrás: Exit magazin II évf.038 szám

"Az Effeta bevallottan rendhagyó muzsika megalkotásán dolgozik, de ettõl nem kell megijedni, mert szerencsére cseppet sem erõltetett a végeredmény. Sõt tessék csak bátran közelebb jönni, esetleg néhány bemelegítõ mozdulatot is tenni, ez ugyanis, minden különlegességével együtt is jó fajta t áncolni való zene. Sõt, tessék csak bátran közelebb jönni, esetleg néhány bemelegítõ mozdulatot is tenni, ez ugyanis minden különlegességével együtt is jófajta táncolni való zene. A csapat Ébredés címû harmadik albuma szûk negyven percben kínálja a könnyed, szellõs rock- (vagy beat)zenei alapokon nyugvó, sok-sok fúvóssal és ügyesen kihasznált férfi-nõi vokálpárosítással támogatott, színes muzsikát, melyet egyébként szakszerûen shuffle beatként illik emlegetni. A dalokban egyszerre motoszkál valamiféle kajlaság és modorosság, de mindkettõbõl a kimondottan bájos fajta, úgyhogy az Effeta (továbbra is) jó ajánlat minden táncos kedvûnek altirock-rajongóktól egészen a ska-pártiakig.

Online magazin

Bátran ajánljuk, nem fog csalódást okozni. Sõt, nemcsak hogy nem okoz csalódást, de kimondottan élvezetes album született (a Félálom és az Álom címû lemezek után) az együttes, vagy ahogy magukat nevezik, zenei produkció mûhelyében. A 2002 óta koncertezõ Effeta muzsikája már maga is kuriózum a hazai palettán: miközben a hagyományos rockzenei felállás hangszereit használják, amellett kiemelt szerepet kapnak a fúvós hangszerek és a vokál is. Sajátos tánczenét játszanak, kemény alapokkal, amolyan igazi örömzenét, amelyben a kiváló szövegekre is mindenképpen érdemes odafigyelni. A zenekar stílusa, amelyet free beatként is jellemeznek — és a shuffle mint ritmikai képlet jellemzõ rá, sokszor a ska stílusra emlékeztetõ alapokkal —, két alapvetõ háttérbõl táplálkozik: a tagok beatzenei és klasszikus zenei elõtanulmányaiból. A tizenkét saját szerzeménybõl álló album egyetlen pillanata sem „engedi el” a hallgatótáját, nagyon pörgõs, megunhatatlan. Kimondottan jót tesznek a hazai zenei életnek az ilyen „vérfrissítõ” kiadványok!

…és még egy kritika

"Jó album, sõt nagyon jó album az Ébredés.
Bátorság kell manapság, hogy egy zenekar, közhelyektõl mentes, értelmes szövegekkel jelenjen meg. Hallgatva a zenét ismét meglepõdöm - volt annyi fegyelem a csapatban, hogy a ma oly divatos sampleres kütyüket nélkülözze. Mégis olyan tömény és sûrû, vastag a hangzás, mint egy heavy metal bandáé. Ez az erõssége - nem számító, nem hatásvadász, hanem tiszta õszinte, színtiszta örömzene, jó kedvû buliérzés. A hangszerelés izgalmas megoldásokat mutat fel, az alapok masszívak, a fúvósok kiválóak, az ének tiszta és karakteres, a ritmus képletek pedig semmihez sem foghatóak, mert ilyen nincs is. Eddig még kevesen merték szétzilálni a jól bevált rock-os négy-negyedet. Az Effeta feje tetejére állítja a világot, a triolás ritmusképleteivel. Ettõl válik igazán érdekessé, semmi máshoz nem hasonlíthatóvá - azaz önálló stílussá."

Az EFFETA elérhetõségei:

Honlap: http://www.effeta.hu

E-mail: info@effeta.hu
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky