3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » 2005. év hónap zenekarai (archívum) » 2005. június

Témakörök
Hirdetés
2005. június
rancid 2005. jún.. 20.  14:19 126
hónap zenekar szavazás
Még egyszer megpróbálom, hátha most jobb lesz:-))
Szóval a Tirpunk zenekarra adnám le a szavazatomat (bár tudom, hogy egy újonc szava nem sokat ér:-) mert igencsak beindultak ebben az évben: turné a Fürgerókalábakkal, õszi 16 állomásos turné az MNG-vel meg a Prosecturával, nyári bulik a Junkies-sal meg a Zorallal, lehet hogy õsszel a Junkies elõzenekara lesznek... azért szerintem ez nem semmi...
Ja és ne feledkezzünk meg két rádiós szereplésükrõl sem... Sajna az új albumukról azt hiszem nincs fent dal pedig az tényleg jó lett... ja és úgy tom, hogy a Piar Records közremûködésében kiadásra is kerül belõle valami...
Amúgy pedig mivel sokat koncerteznek sztem jobbak mint A srácok, illetve mint a Midnight blue, mert fontos hogy egy zenekar színpadon, élõben is bemutatkozzon... Ja meg a lapjukat is jóval többet látogatták:-))
Amúgy pl a Cherokee viszont egész jó:-)
Remélem így már jó a szavazat, ha meg nem akkor nem tok mit tenni:-))
   
Uff 2005. jún.. 20.  10:01 125
Zöld
Szervusz Zöld!
Valószínûleg Te nagy zeneértõ vagy, így könnyen leszólhatsz másokat. Biztosan nagyon igyzad van, bár szerintem az, hogy valaki arra szavaz, akit szeret, az nem gond, sõt... Próbálj meg szubjektivitás nélkül szavazni, szerintem nem fog sikerülni, úgyhogy ez a csúsztatás. A másik dolog, ha láttál minket élõben, akkor talán hallhattad, hogy van elég sok saját számunk, és koncerteken figyelünk rá, hogy legrosszabb esetben is 50-50 százalékban játszuk õket a feldolgozásokkal. Ami pedig azt illeti (természetesen ez nem kritika), szerintem a saját stílus az azt jelenti, hogy az illetõ zenekart 10000 közül is fel lehet ismerni, nem pedig az, hogy minden nótánk más stílusban íródik, és erre kitalálok egy stílust...
Köszi
Kéri Zoli
Cherokee
   
Zöld 2005. jún.. 20.  08:46 124
Vihar egy pohár vízben....
Egy-két ember véleménye, meglepõen nélkülözi a józanság, vagy lényeglátás bármilyen csíráját is...

-Dead soul: Neked halvány fogalmad sincs a történésekrõl, és úgy látszik tekerõd sincs az egereden, mert ha visszanézed a hozzászólásokat épp az effeta volt az aki szerette volna mérsékelni a vitát, és csillapítani az indulatokat.

-Bambácska: kicsit el van tévedve..., mert az, hogy õ a barátait kedveli nem baj, de amit írt
"A csoportból még az Effetát ismerem, de õk nem fogtak meg a zenéjükkel. Lehet, hogy másnak bejön, de nekem bekategorizálatlan a zenéjük, hol ilyen egy kicsit, hol olyan egy kicsit. " abban van némi csúsztatás. Én hallottam mindkét zenekart, hiszen jó pár alkalommal együttjátszani a BenczúrHázban, a Cherokee igazi vendéglátós rock-ot játszik, jól nyomják, de semmi önálló arculat, stílus, talán van egy-két saját daluk, de ezt nem nevezném önálló stílusnak.
Abban igaza van, hogy az Effeta nem bekategórizálható - azaz nem lehet õket egy skatulyába berakni mert, hol alteros, hol pedig rock-os a hangzás, de vagy egy hamísítatlan azrculatuk fõleg a a szõveg és hangszerelés tekintetében - amit csak zeneértõk ismernek fel - és ha Bambácska nem ilyen nem baj.

XMiklós: Szerintem egy idióta, igazi luser, mert kilátott már olyat, hogy valaki exegyüttes tagnak tünteni fel magát, csak azért, hogy jogot vindikáljon a megszólallásra - a saját véleményem az, hogy ez a fickó volt a legteszetoszább a csapatban, - lehet, hogy sokat tett a csapaért ezt én nem láthattam kívülrõl - de az ami lejött a koncerteken úgy tünt azt sem tudja hol van, nem hogy felismerje, hogy a dob-basszus a legkardenálisabb alap egy zenekarban...a másik része pedig érthetetlen és kicsinyes, hogy ha valóban ott zenélt, akkor miért mar bele mindenkibe aki a csapathoz tartozott, vagy tartozik.
Ez a csapat és az õ belsõ ügye, gondolom ismeri õket- írjon mail-t ahhelyett, hogy itt rikácsol és sarat dobál. Ebbõl csak az látszik, hogy kicsinyes és gyenge emberi jellem, hogy egy ilyen forúmot keres a revansra.

Mindezeken túl - bár nem tudom mi lesz a szavazás kimenetele, én az EFFETA mellet teszem le a voksom és a Szigetre is kimegyek miattuk.

hali Zöld
   
Stab Venom 2005. jún.. 20.  00:53 123
Re: június legjobb zenekara
[quote:6bb401b8ad="rancid"]Szerintem legyen a Tirpunk június hónap zenekara,...[/quote:6bb401b8ad]
Szerintem, akkor legyen, amikor el fogtok olvasni a szabályokat. Plussz 1-2 hónap.
   
rancid 2005. jún.. 19.  14:44 122
június legjobb zenekara
Szerintem legyen a Tirpunk június hónap zenekara, mert ebben az évben ahogy látom, igencsak felfelé törexenek...
Turné a Fürgerókalábakkal, turné a Macskanadrággal meg a Prosecturával, lehet jövõre turné a Junkies-sal, +rádióinterjúk...
Meg a zenéjük is jó...(fõleg az új dalaik..)
Szerintem:-))
   
Bambácska 2005. jún.. 19.  14:13 121
Cherokee
Sziasztok!
A Cherokee zenekarra adom le a szavazatomat, mert szerintem nagyon jó zenét csinálnak. Megérdemelnének egy kis elismerést. Tõlem megkapják. A csoportból még az Effetát ismerem, de õk nem fogtak meg a zenéjükkel. Lehet, hogy másnak bejön, de nekem bekategorizálatlan a zenéjük, hol ilyen egy kicsit, hol olyan egy kicsit. Sok sikert mindenkinek.
Helló
   
Stab Venom 2005. jún.. 18.  02:14 120
:D
:-D

Tök jó:))))))))))
   
dead soul 2005. jún.. 17.  18:55 119
effeta b'zmeg. az mi? és kit érdekel? írjatok egymásnak ímélt, ne szennyezzétek ezt a szenny szavazást. milyen szép alliteráció
   
blacktree 2005. jún.. 17.  13:18 118
MEGA LOL!!!! 8) :D
   
Effeta 2005. jún.. 16.  23:20 117
Ex zenészek
Kedves Bucsánszki Miklós!

Valamit félre értettél, ez nem az Effeta fórum, segítség képpen, azn alábbi oldalt ajánlom figyelmedbe:
[link]

Kérdéseidre válaszolva az alábbiról tájékoztatlak:

1, Igen emlékszem rád, bár emlékeim szerint csak egy évet játszottál nálunk, de gondolom a lényeg szempontjából, és az együttes meghatározó periodusait tekintve is elhanyagolható szempont

2, Nem tudom milyen információk alapján - vagy félinformációk alapján gondolod, hogy az általad említett, vélt valóság bármiféle igazság tartalmat takarhat pontosan az arra gondolok, amit írtál, miszerint:
"nem hallottam az átírt, átszerkesztett, a kiadó igényeinek is megfelelõ dalokat..." Felvetésed téves.
Az Effeta csapat soha nem kötött kompromisszumokat, és semmilyen kiadói igény alapján nem változtatta meg, zenei elképzelését.

3, Regi-t (Regenye Zoltánt) megemlítened is kár volt, egy részt nem ismered, kettõ soha nem dolgoztál vele. De legalább annyit tudhatnál, hogy bizonyos emberek megérdemlik a megfelelõ tiszteletet.
Regi Magyarország egyik legjobb stúdiójának kimagasló képességû, fantasztikus szakmai tudással és tapasztalattal megáldott vezetõ hangmérnök.
Soroljam a HSB stúdió referenciáit? Kispál és a Borz, Quimby, Tankcsapda, Anima Sound System, Hyperkarma....stb és most már elmondhatjuk, hogy ezek közé a zenekarok sorába tartozik az Effeta is (hogy értsd, a fent említett együttesek mind a HSB stúdióban dolgoztak Regi közremûködésével)

4, Az Effeta nem játszik feldolgozásokat, -indulásunk óta - kizárólag saját dalokat készítettünk, tehát még átdolgozásoknak sem nevezném a saját dalainkat, lehet, hogy a hangszerelés változott, - hiszen a billetyûs hangszert felváltotta 2 fantasztikus trombitás - de minden dal a mi ötletünk, mind a szöveg, mind pedig a hangszerelés tekintetében.

5, Ha a trombitásokat említetted, két fantasztikus emberrõl van szó, akik hihetetlen tehetségesek, -tudhatnád, mennyire jók, mennyi versenyt nyertek a korosztályukban. Viszont a Ribizli forumozónak tartogatoot véleményed arról, hogy milyen pasik, kicsit durva volt...erre csak azt szokták mondani, hogy elrugtad a pöttyöst...szerintem önvizsgálatot kellen tartanod.

6, Adusert velem azonosítottad: a véleményem az, hogy jobban tennéd ha nem tennél megjegyzéseket valakire, akit nem ismersz, és okosabb lenne - ezt komolyan mondom - ha a Plaza cicát is békén hagynád...

7, Az Effeta tisztában van vele, hogy milyen zenét játszik, de köszönöm, hogy kijavítottad az ordító hibámat: ettõl a naptól kezdve tudom:
Shuffle Beat:))))

8, Végül, hogy korrekt véleményt alkothass a csapat munkájáról, meghívlak 2005. június 24. 22.00 a Szent Iván éjji koncertünkre
SUZUKI CENTER BUDAPEST (IX ker. Hentes u.12-14)
INGYENES -azaz nem kell belépõ jegyet fizetni...

Remélem minden kérdésedre válaszoltam.

Üdvözlettel: Horváth Attila / EFFETA zenei produkció
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky