3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » 2005. év hónap zenekarai (archívum) » 2005. május

Témakörök
Hirdetés
2005. május
Effeta 2005. máj.. 3.  08:22 6
Szavazás Effeta a legjobb
Szavazzatok az Effeta zenei produkcióra!!!

Hogy miért, mert az effeta egy jelenség, olyan elementáris erõt képviselnek, olyan zenével jelennek meg, amely eddig nem volt itthon.
Végre nem egy agyon görcsölt és depressziós szöveg világ jelenik meg, nem másolgatnak másokat, nem játszanak elcsépelt zenekari dalokat.

Az effeta igazi jó csapat, amint megjelenik az Ébredés albumuk gyökerestõl felforgatják a magyar zenei életet.

szerintem jó még a Szexlightkor
   
Stab Venom 2005. máj.. 3.  05:12 5
szabélyok kritizálása :) és elsõ jelõltek
Szerintem, jobb volt az elõzõ rendszer.
Várhatóan, nagy káosz fog kezdõdni itt, az újabb szabályokkal:
1. Amíg valaki is rájön, hogy hogyan kell szavazni…
2. nem 10 együttes közül kell választani, hanem 500 közül (vagy mennyi van jelenleg a mymusicon?). Ez viszont, egyáltalán nem serkenti másoknak a zeneinek a hallgatását. (Valóban, amikor nem kellet +2 zenekarról véleményt írni, akkor sem volt inger…), szóval egy csomó 1 hangú reklámozó üzenetét fogunk kapni (www címmel a végén).
3. Értelmesnek tûnt 2 lépcsõs rendszer, mivel elõször az elsõ 10be be kellet kerülni az együttesnek (amit akár „saját erõvel” is elérhetõ volt), utána, pedig, már a fórumon zajlott a nagyügy (ami lehetetlen megcsinálni rajongó tábor nélkül). Ez alapján, az együttesnek minimum 2 hónap volt, nem csak arra, hogy mobilizáljon a rajongótáborát, de hogy át is gondoljon, hogy van e neki szükséglete erre a nyerményre, mit csináljon vele, és fog e tudni megnyerni?
Most, pedig, mindenki „próba-szerencse” alapon fog gépelni.
4. Nagyon homályosnak tartom „a hozzászólások alapján szubjektív döntés” kifejezés. Akkor most hogy is van? Kérdés: nyerheti e nagyon megérdemelt, de kevésbé „festõi” hozzászólással rendelkezõ együttes? Melyik fog nyerni: 1 hozzászólásos de nagyon jó, vagy nagyobb rajongó táborral rendelkezõ, de átlagosabb? Ha 1-1 hozzászólást fel fog dobni magára minden itt levõ zenész (feltételezzük, közönség nem is veszi részt:), akkor lesz e képes tisztelt szerkesztõség végig hallgatni ennyi együttest, és e között választani? Bár nem kétségelem az Adminisztrátornak az ízlését, de biztos vannak jobban és kevésbé neki tetszõ együttesek, (mymusicon van minden a hip-hoptól grind-coreig), hogy lesz ilyen esetben, mivel ilyenkor a szubjektív döntésnek azok a hátrányai lehetnek, hogy bizonyos stílusú együttesek soha az életükben nem kapnak a nyereményt?
5. Akár olyan veszély is fennállhat, hogy szándékosan írhatnak vulgáris, rossz ízû hozzászólást valamelyik vezetõ együttesnek, és ezzel kompromittálhatják mind az együttest, mind a rajongótáborát a szerkesztõség szemében.
6. Rengeteg más hátrány.

Az elõzõ rendszernek tényleg sok elõnye volt. Visszatekintve, el vannak felejtve a fikázások és személyeskedések, társalgási élmény, pedig, maradt. Az Áprilisi szavazásnak a szabályainak köszönhetõen kényszerítve volt az ember letölteni többi bandának a zenét, meghallgatni. Ahol a beszámoló írás elõtt ilyen nem történt, azt nagyon is látszott.
Ezekkel a szabályokkal az Inner Sea együttesünknek sikerült közelebb megismerkedni 2 nagyon jó zenekarral: Opus Alterával, és Decadencel. Felvettünk kapcsolatot, remélem, nem is 1 koncertet játsszuk majd közösen! Ez már is nagyobb kõ, mint az, amelyrõl Admin írta egyszer az április folyamán. Nekem személyesen a Re-G zenekar munkaságaival kezdett a reggae világgal való ismerkedés, amit, ügye, nem lehet megsajnálni.
Természetesen, régi rendszernek is voltak hátrányai, mind csalási, mind zenészek egymás közötti viszonyok szempontból (magyarul, sajátmagára szavazás, és másokat fikázás:), de szerintem, nagyobb volt a pozitívum.
És, ahogy kiderült, nem maradtunk ismeretlenek egymás számára. És ez az újabb kapcsolatok alakulásának az elsõ és legfontosabb feltétele.

Egy kérés: Valóban, jó lenne átnevezni „A hónap zenekarra szavazások” címû fórumtémát a „Melyik zenekar kapjon meg a felvételi lehetõséget?”-be. Mert „hónap zenekara” asszociálódik a „legjobb zenekarral”, de, mint tudjuk, zenében nem lehet valaki jobb, valaki rosszabb, pláne ha más-más stílusú zenét játszunk. Ezzel sok félreértés megszûnne, és hangsúlyok kerülnének a helyükre.

De, egyelõre, amíg szabály a szabály, alkalmazkodjuk hozzá.
Mivel, most nem számít a hozzászólások mennyisége, logikai úton lehet kikövetkeztetni, hogy 1 ember több zenekarra is szavazhat.
Nekem a jelöltek:

Opus Altera,- csodálatos felépítésû, nagyon igényes, igazi progressziv metal, ínyenc falat. Nagyon hallani, hogy nem amatõr a zenészek. Átgondolt, magas minõségû, változatos a zene, de közben nagyon is fülbemászó. Maga a srácok is bebizonyítottak magukat széles látókörû, nyitott és értelmes tisztelnivaló Egyéneknek. Egy szó, mint száz: jófejek:)
Meg azért is szerintem megérdemeltek a nyereményt, mert már régóta szerepelnek „A Hónap zenekar” szavazásban, és e mellett aktívan vesznek részt a mymusic életében.

Decadence. Igen, õk találtak ránk, és felajánlottak a kapcsolat tartást és közös koncertezést, de kellemes meglepetésben részem volt, amikor meghallgattam a zenéjüket. Nagyon jó melodic death-t játszanak. Azok, akit nem hagynak hidegen olyan nevek, mint Dying Wish, Dark Tranquillity, Black League, Sentenced, Saturnus nem fognak csalódni ebben a nagyszerû csapatban sem, de nem a felsorolt zenekaroknak a klónjáiról van itt szó, hanem a zászlót tovább vinni méltó együttesrõl.

Egyelõre ennyi:)
Tim „Stab Venom”, Inner Sea zenekar
   
Nyiki 2005. máj.. 3.  01:47 4
Üdv mindenki!
Nekem nagyon tetszik ez a rendszer!
Már csak 1 kérdésem maradt: Miért nem írhatnak ide olyan emberek akik nincsenek regisztrálva? (Ha Lúd legyen kövér)
Sokan azért nem szavaztak mert kicsit idegenkedtek a regisztrációtól!
Ennek az az oka, hogy rengeteg olyan lap van ahol regisztrálod magadat, visszaélnek vele és küldik a reklámokat agyba fõbe! Nekem is jön hetente legalább 40 viagráról szóló reklám! Én hiába mondtam nekik hogy ez nem az a lap, de aki egyszer kétszer belefutott az elöbb említett dologba azt nem tudod meggyõzni!
Ennyit szerettem volna. Bár a legjobb az lenne, hogy ha véletlen szerüen lenne ki sorsolva a nyeremény és itt pedig csak tét nélküli eszmecsere folyna! Szerintem nincs olyan rendszer és szabály amibe mindannyian igazságot találnánk és a véleményem az hogy csak most fog igazán eluralkodni a káosz ebben a rovatban!
   
blacktree 2005. máj.. 2.  22:05 3
Megtaláltam a választ!
Minden világos!

"ÚJABB SZABÁLYOK


Mivel egyre bonyolultabb és követhetetlenebb szabályok voltak, egyszerûen eltöröltük a szabályokat. A továbbiakban nincsenek nyilvános szabályok, hanem:

Minden hónapban lesz egy fórum, ahol lehet értékelni a zenekarokat. Bármelyiket, aki az oldalon megtalálható. A nyertes zenekart a szerkesztõség választja ki a fórumban lévõ hozzászólásokból kiindulva, szubjektív alapon.

Szeretnénk elérni végre hogy észrevegyétek: nem a nyeremény a legértékesebb dolog a myMusic-on... "
   
blacktree 2005. máj.. 2.  21:47 2
?????
Kérdés: Kire lehet szavazni, ha nincs szavazás???

Szal ha jól értem nincs szabály, és utólag döntitek el, melyik szavazatokat fogadjátok el..
Szavazni bárkire lehet, az összes banda közül? Vagy késõbb lesz lista is?
Szal ezt most egy kicsit nem értem...

Köszi, ha felhomályosítasz!

BT
   
myMusic Admin 2005. máj.. 2.  20:00 1
2005. május
A szavazás az elõzõ hónap(ok) vitái után mostantól ismét változik. Májusban nem lesz számláló, de lehet küldeni a hozzászólásokat, ahogy áprilisban is. Nincsenek szabályok. Ettõl csak annyit várunk hogy ha nincs szabály, akkor senki sem próbálja megkerülni õket...

Ebben a fórumban lehet tehát érdemlegesen és fõként konstruktívan véleményt írni a zenekarokról. Mostantól bármelyikrõl, aki az oldalon megtalálható.

Üdv, Admin
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky