3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » 2005. év hónap zenekarai (archívum) » 2005. május

Témakörök
Hirdetés
2005. május
Jari Kainulainen 2005. máj.. 14.  02:16 36
Most már opus altera!
Visszajöttem, ahogy igértem áprilisban. Tiszta lelkiismerettel leadoma voksomat az OpusAlterára! Hihetetlenül jó a zenéjük! Úgy tudnak muzsikálni, hogy csak irígykelhetnek a többiek,-lazaság a kézben, keménység az eredményben! Csak így tovább! Gyertek Bpre is!
   
huri 2005. máj.. 11.  05:34 35
Re: Joesalty és Stabvenom
Metal!

Köszönjük a szavazatokat.
Nyilván én is így gondoltam, a nyeremény segítség, mert azért ez csak 1 napnyi stúdió, és ezt sem kell kifizetni.Én a 100ezret becsültem, a feljátszási is késlekedhet, ráadásul ti is "sokan" vagytok, és az az 1 nap csak a beállítással megy el.Ki lehet hozni a három számot mondjuk két napnyi melóval+1 napnyi keveréssel, nyilván sokkal kevesebbõl.
A felhasználással kapcsolatos dolgokat félreértettem, ezek szerint.Úgy gondoltam, hogy 1 hónap van a felhasználásra.
Ha javasolhatok valamit, akkor inkább próbáljatok meg 6 számot felvenni, mert ez már egy teljes értékû EP anyagnak felel meg, és ezt ebben a formában mindenhol elfogadják. Kb 200 ból kijön(3 nap felvétel - 2 nap keverés), és ti egy nap elõnyben is vagytok.
Nagyon örülök, hogy korrektül állnak a dolgokhoz.
METAL!
   
Stab Venom 2005. máj.. 11.  03:25 34
Hát, én a voksomat már leadtam, mind Decadencre(aki valóban állati jó), mind az Opus alterára(akitõl igazán kivánok hátraszaltót ugrani),de dologhoz hadd én is szóljak: Egyet-/együtt?/-értek Joesaltyval minden szempontból: ez mind tényleg korrekt és barátságosan mûködik. És ad egy valóban óriási lehetõséget megvalósítani az álmot. 1 számot is felveszi az ember: jobb ha megszület ez az 1 szám (a legjobb, a legzseniálisabb), mintha nem jelenik egyáltalán jó minõségben.

Köszönjük a megadott lehetõséget a Mymusicot és Citysoundot, és még minden méltó zenekarnak kivánjük kiprobálni!
   
joesalty 2005. máj.. 10.  20:14 33
Re: Decadence
[quote:75b7059429="huri"]Illenve voksolok az Inner Sea-re.Remélem hamarosan sikerül összehozni velük egy koncertet.[/quote:75b7059429]

Köszi a voksot! Én is remélem hamar összejön a közös koncert! :)

Szavaznék én is!
Akikre a voksomat adom a következõek:
Opus Altera, Cherokee, Decadence, Re-G, Tûzmadár.

Mind az 5 banda a maga stílusában a legjobbat nyújtja, legalábbis szerintem! Hallgassátok meg õket!
   
joesalty 2005. máj.. 10.  20:10 32
Egy dolog még lemaradt.
Mostani számításaim szerint az összeg amibe a 4 számos demó kerül, 100.000 forint alatt marad! Ami ha a mi zenekarunkat nézzük, fejenként nincs 20.000 forint.. Jó-jó megvan 20.000 de akkor a pizzák és a sör is benne van :)
   
joesalty 2005. máj.. 10.  20:06 31
Re: Decadence
[quote:78c569ab29="huri"]
A nyeremény igen zseniális, csak szerintem a sok pocskondiázó fórumozó (akinek nem inge ne vegye magára) nem tudja, hogy ha egy olyan anyagot szeretne letenni az asztalra, amit el is fogadnak, akkor az egy nóta mellé még legalább kettõ fel kell venni. Általában 3 számos demókat kérnek mindenhová.Ezen felül, ha nem csak egy dúrván felvágott anyagot szeretne, hanem azt is, hogy jól megszólaljon, akkor ezt keverni, és masterizálni is kell, ami megint súlyos 10ezrekbe kerül. Számításaim szerint a plusz két szám költsége keveréssel masterral együtt kb 100 e Ft.
Ennyi pénz elõteremtésére 1 hónap áll rendelkezésre(a nyeremény felhasználásának szabályai miatt), ami nem minden zenekar számára olyan könnyû. Ezen felül csak egy három számos demód van, amit sok helyre elküldhetsz, meghallgatják, és azt mondják:Köszönjük, de ez akkor is csak 3 dal. Gyertek vissza, ha már van min egy Ep-tek, vagy egy teljes lemez anyag. Mindenki gondoljon bele ez Ep esetén min 200 - 250, lemez esetén min 400 e Ft., persze határ a csillagos ég.Erre már talán azt mondják, na akkor meghallgatjuk alaposabban.
Szóval jó dolog ez az ajándék stúdió idõ, csak mindenki így nézzen a dolgok mögé.[/quote:78c569ab29]
Hi!
Egy kicsit pontosítom a dolgokat. Részben van úgy ahogy leírod.

Nos, áprilisban megnyertük az 1 napos felvételi lehetõséger. Az ár most nem lényeges, mert lehetne 100e forint értékû is a nyeremény, akkor is 1 stúdiónapról van szó.
A nyereményt nem május közepéig kell felhasználni, hanem május közepéig kell felvenni a kapcsolatot a Citysounddal!!!
Részünkrõl ez meg is történt. Most jön a többi.
Abban egyetértek Veled, hogy 1 számmal nem sokra megy az ember a mai világban. Való igaz, hogy 3-5 számos demó alatt szóba sem állnak az emberrel. Mármint a koncert/rendezvény-szervezõk
Ami a nyeremény felhasználását illeti. Árakat természetesen nem írok, erre nem kaptam felhatalmazást, hanem csak a módot ismertetem, hogy is mûködik a dolog.
Szal felvettük a kapcsolatot a stúdióval. Õk tök korrektül leírták, hogy tulajdonképpen 1 nap stúdióidõt nyertünk, nem pedig 30 pénzt. Hogy mit kezdünk vele az a mi ügyünk. Rögtön felajánlottak egy lehetõséget, amit mi meg is ragadtunk. Nevezetesen adtak egy korrekt ajánlatot demó felvételére. Mi( a zenekar)megegyeztünk, hogy 4 számot fogunk rögzíteni.
A srác a Citysoundban annyit mondott, hogy nem kell rögtön kicsengetni ateljes árat, elég csak akkor amikor összejön a pénz.
Valószínüleg mi már júniusban bevonulunk 1 napra, hogy "ledolgozzuk" a nyereményunket. A felvételek náluk maradnak, addig amíg ismét vissza nem megyünk hozzájuk feljátszani a maradék számokat.
A korrektséghez hozzátartozik, hogy a levelükben leírták, hogy akár 1 számot is feljátszhatunk, de ez nem gazdaságos. Hogy miért nem az? Mire mindent korrektül belõnek az idõbe telik, a feljátszás és a keverés is idõ, nem biztos, hogy akkor jön ki valaki jól ha csak 1 napot stúdiózik.
Véleményem szerint maga a nyeremény óriási segítség, hiszen egy ingyen napot kap az ember. S ha jól csináljuk a dolgokat, akkor csak 2-3 plusz napot kell kifizetnünk, és megvan a minõségi 4 számos anyag! Természetesen ha elbénázzuk a dolgot(feljátszás), akkor már nem olyan mértékû a dolog.
A másik ami ide tartozhat még az, hogy a zenekar kapott kedvezményt is!!! Mi nem kértük, a Citysound magától ajánlotta fel!!!
Pontosabb infókat nem tudok mondani, mert még nem vonultunk be a súdióba, nincs tapasztalat, de ha hasonlóan korrektül megy a dolog, mint ahogy elindult, akkor kiba nagy segítség minden kezdõ zenekarnak ez a nyeremény!

Szal a lényeg! Van idõ mindenkinek összeszedni a pénzt, nem kell 2 hét alatt összekunyerálni mindenhonnan. A stúdió eddig nagyon korrektül állt a dolgokhoz. Az 1 nap pedig, ha jól csinálja mindenki a dolgát nagy segítség!

Js

u.i: remélem nagyjából érthetõ a dolog amit leírtam. Kicsit talán kusza lett, túl sok mindent akartam leírni...
   
myMusic Admin 2005. máj.. 10.  18:34 30
Re: Effetára szavazzatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote:b0eda6b990="Effeta"]Kedves Admin! Bárhogy is van, de mégisa szavazó lap legelején a 2004. márciusi banda szerepel azaz a Trynity? nem a 2005-ös április legjobbja... [/quote:b0eda6b990]


Ezt kétszer mondtad el, és a másik hozzászólásod már megválaszoltam (áthelyezésre került a help részbe).

.
   
Effeta 2005. máj.. 10.  15:10 29
Effetára szavazzatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kedves Admin! Bárhogy is van, de mégisa szavazó lap legelején a 2004. márciusi banda szerepel azaz a Trynity? nem a 2005-ös április legjobbja...

Na jó nem kötözködöm...mindegy is szerintem az Effeta a legjobb csapat, aki nem hiszi járjon utánna
jó még a dunakanyari fúvós zenekar és a vörös pisti

üdv mindenkinek
   
huri 2005. máj.. 10.  13:46 28
Decadence
A Decadence zenekarra szeretném adni a voksomat, mert szerintem igazi zseniális doom-goth metalt hajszolunk.Aki nem hiszi, járjon utána.Töltse le a zenénket, vagy jõjjön el a szombati II. Karcagi Rockfesztiválra, a városi sportcsarnokba és hallgasson meg minket élõben.
További fellépõk:
Dying Wish, Vale of Tears, Sin of Kain, Stardrive, Wall of Sleep
A belépõ mindössze 900 Ft., ami csekély a felhozatalt tekintve.
Szeretnék még szavazni a Vale of Tears-re.Az új album fantasztikusan jó, ajánlom minden metal rajonónak.Illenve voksolok az Inner Sea-re.Remélem hamarosan sikerül összehozni velük egy koncertet.
Metal!
A szavazással kapcsolatba.Ez a "az a szabály, hogy nincs szabály dolog nem roszz", kíváncsi leszek a végkimenetelre.
A nyeremény igen zseniális, csak szerintem a sok pocskondiázó fórumozó (akinek nem inge ne vegye magára) nem tudja, hogy ha egy olyan anyagot szeretne letenni az asztalra, amit el is fogadnak, akkor az egy nóta mellé még legalább kettõ fel kell venni. Általában 3 számos demókat kérnek mindenhová.Ezen felül, ha nem csak egy dúrván felvágott anyagot szeretne, hanem azt is, hogy jól megszólaljon, akkor ezt keverni, és masterizálni is kell, ami megint súlyos 10ezrekbe kerül. Számításaim szerint a plusz két szám költsége keveréssel masterral együtt kb 100 e Ft.
Ennyi pénz elõteremtésére 1 hónap áll rendelkezésre(a nyeremény felhasználásának szabályai miatt), ami nem minden zenekar számára olyan könnyû. Ezen felül csak egy három számos demód van, amit sok helyre elküldhetsz, meghallgatják, és azt mondják:Köszönjük, de ez akkor is csak 3 dal. Gyertek vissza, ha már van min egy Ep-tek, vagy egy teljes lemez anyag. Mindenki gondoljon bele ez Ep esetén min 200 - 250, lemez esetén min 400 e Ft., persze határ a csillagos ég.Erre már talán azt mondják, na akkor meghallgatjuk alaposabban.
Szóval jó dolog ez az ajándék stúdió idõ, csak mindenki így nézzen a dolgok mögé.
   
Jack 2005. máj.. 9.  16:23 27
most szavazok:)
Hello Skacok!
En most szavazok és ahogy láttam 3 zenekarra lehet szavazni.Kicsit elfogult lesz ez a szavazás.Én 3 különbözõ zenekart fogok megjelölni,2 közös van bennük:Miskolciak és mind nagyon jók abban a mûfajban amit csinálnak.Kezdem:
1.Midnight Blue: a srácok mind profik a hangszerükön és az énekes srácnak is hiheteten orgánuma van.Az is nagyon pozitív,hogy nem hakni-funky-t játszanak,és a koncerten hallottak után a saját számok is tetszenek.Remélem lesznek olyan híresek mint a BackIIBlack:)
2.Xtrike:hááát,a koncerteken úgy nyomták,hogy nem tudtam,hogy ilyen banda nem csak Miskolcon,hanem egyáltalán itthon létezik.Nem tudom,hogy milyen zenei stílus,crossover,punk-rock vagy rock,de nagyon odavágták a srácok a rock'n'rollt.Nem játszanak feldolgozást,csak saját számokat,bár még nem túl régóta hallani róluk.
3.Century:progresszív rock,azt kell mondani,hogy mikor láttam élõben a Dream Theather-t,nem hallottam túl sok különbséget.Elõször kb.2 éve hallottam róluk a ZM-ben,aztán egy rövid koncert bebizonyította azokat a sorokat,amiket az újság írt.
Itt a szavazásom vége....szevasztok,éljen az élõzene !
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky