3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » OSZK vizsga?

Témakörök
Hirdetés
OSZK vizsga?
Tvik 2006. febr.. 1.  09:26 10
Újabb cikk a zindexen: [link]
   
vmm 2006. jan.. 25.  09:24 9
itt is aláírhatod:
[link]
   
vmm 2006. jan.. 25.  07:43 8
Az a baj, hogy most, hogy ez így felszínre került, amig meg nem szüntetik, újabb eszközt ad a "kisebb" szórakozóhelyek és a "kisebb" zenészek/zenekarok szivatására.
Én itt keresem a zenekarokat, és szórakozóhelyet képviselek, de tudom, hogy mennyi apró szir-szar miatt próbálják folyamatosan feljelenteni a szórakozóhelyeket is... ha ezt baromi gyorsan nem szüntetik meg, hosszú távon valóban okozhat gondot a zenekaroknak... :(
   
Másik vendég 2006. jan.. 24.  19:06 7
Re: hehe
[quote:3c34543f32="Anonymous"][quote:3c34543f32="Antimonumentum"]Ez egy vicc. Ezt senki sem veszi komolyan, ez csak fölösleges hangulatkeltés. Nem tegnap, és nem is tegnapelõtt óta zenélek, és egyszer nem találkoztam olyannal, hogy valaki ilyen vizsgát kérne tõlem.

Ez a rendelet is olyan, mint pl. Belgiumban van egy olyan határozat, hogy tilos vonatokat fényképezni. Van is valami stupidlaws.com hely, nem biztos, hogy ez a címe, de 2 perc goglézés után meg lehet találni, és jókat derülni rajta.

Az zenél, aki akar, és ott, ahol tud, szóval tessék csak megnyugodni. ;-)[/quote:3c34543f32]


ahogy te azt elképzeled..! debrecenben több helyrõl hallottam (nem 1985-ben, húsz évvel késõbb!), hogy egy szórakozóhely tulajdonosa kérte az OSZK vizsgát. ámbátor pesten nem kérték még sosem, pedig tegnapelõtt elõtt óta zenélek.....
(viszont egyre inkább betéti társaságnak nézik a zenekart, valamint csont nélkül "kiadásnak", és egyre többen számlát kérnek tízezer forintokról is, amelyet egyébként egy öt fõs tekilázó társaság kb. 17 perc alatt betermel egy szórakozóhelynek, de ez off)
nyilván az esetek elenyészõnél is kevesebb hányadában kérnek ilyen vizsgát, de maga a vizsga jelenléte, létezése abszurd.

egyébiránt természetesen egy oltári nagy baromság és átkos-maradvány ez az OSZK vizsga, tekintettel arra, hogy a vizsgáztatók "nyilván" borzasztóan obejtívek és nyilván képesek a világ 89434543 milliárd fülének kedves zenei élmény kellõs közepére demarkációs vonalat húzni.....[/quote:3c34543f32]

Nyílván nem véletlen ez a sok kezdeményezés.

[link]

Itt egy másik link, ahol elég sok tájékoztatás és még peticíó is van, amit minnél többen alá kell írni.

Itt debrecenben télleg élõ a probléma, ahol emiatt klubbot is bezártak már. Szal elég gáz.

DE HÁT EZ KELL MAGYARORSZÁGNAK, AZ ÍGY IS ELÉG SZAR ÉS KEZDETLEGES ZENEI KULTÚRÁT SEGÍTSÜK AZZAL, HOGY A KEZDÕ, TEHETSÉGES FIATAL ZENÉSZEKET, SZIVASSUK MÉG MEG EGY ILYEN DRÁGA ÉS TELJESEN FELESLEGES ÉS ÉRTELMETLEN VIZSGÁVAL, HISZEN HANGSZERHEZ IS KÖNNYÛ ITTHON HOZZÁJUTNI. IGAZ?
   
Anonymous 2006. jan.. 24.  15:37 6
Re: hehe
[quote:9fb89e4133="Antimonumentum"]Ez egy vicc. Ezt senki sem veszi komolyan, ez csak fölösleges hangulatkeltés. Nem tegnap, és nem is tegnapelõtt óta zenélek, és egyszer nem találkoztam olyannal, hogy valaki ilyen vizsgát kérne tõlem.

Ez a rendelet is olyan, mint pl. Belgiumban van egy olyan határozat, hogy tilos vonatokat fényképezni. Van is valami stupidlaws.com hely, nem biztos, hogy ez a címe, de 2 perc goglézés után meg lehet találni, és jókat derülni rajta.

Az zenél, aki akar, és ott, ahol tud, szóval tessék csak megnyugodni. ;-)[/quote:9fb89e4133]


ahogy te azt elképzeled..! debrecenben több helyrõl hallottam (nem 1985-ben, húsz évvel késõbb!), hogy egy szórakozóhely tulajdonosa kérte az OSZK vizsgát. ámbátor pesten nem kérték még sosem, pedig tegnapelõtt elõtt óta zenélek.....
(viszont egyre inkább betéti társaságnak nézik a zenekart, valamint csont nélkül "kiadásnak", és egyre többen számlát kérnek tízezer forintokról is, amelyet egyébként egy öt fõs tekilázó társaság kb. 17 perc alatt betermel egy szórakozóhelynek, de ez off)
nyilván az esetek elenyészõnél is kevesebb hányadában kérnek ilyen vizsgát, de maga a vizsga jelenléte, létezése abszurd.

egyébiránt természetesen egy oltári nagy baromság és átkos-maradvány ez az OSZK vizsga, tekintettel arra, hogy a vizsgáztatók "nyilván" borzasztóan obejtívek és nyilván képesek a világ 89434543 milliárd fülének kedves zenei élmény kellõs közepére demarkációs vonalat húzni.....
   
Antimonumentum 2006. jan.. 24.  02:53 5
re:
Ez a [link]ól lett ollózva:
"Az együttes a választott mûfajnak megfelelõen 100-számból álló repertoárt állít össze magyar és külföldi szerzõk mûveibõl, és errõl egy címlistát ad le a vizsgabizottság részére."

Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy feltörekvõ powerelectronics mûfajban tevékenykedõ zajász 100 Merzbow, Namanax és Masonna közül csipegetve szórakoztatná a zsûri díszes tagját.

Én le akarok egy ilyen vizsgát tenni, grindcore mûfajban. :-D :-D Ó, jesssz. :-)
   
Antimonumentum 2006. jan.. 24.  02:47 4
hehe
Ez egy vicc. Ezt senki sem veszi komolyan, ez csak fölösleges hangulatkeltés. Nem tegnap, és nem is tegnapelõtt óta zenélek, és egyszer nem találkoztam olyannal, hogy valaki ilyen vizsgát kérne tõlem.

Ez a rendelet is olyan, mint pl. Belgiumban van egy olyan határozat, hogy tilos vonatokat fényképezni. Van is valami stupidlaws.com hely, nem biztos, hogy ez a címe, de 2 perc goglézés után meg lehet találni, és jókat derülni rajta.

Az zenél, aki akar, és ott, ahol tud, szóval tessék csak megnyugodni. ;-)
   
hentertainer 2006. jan.. 20.  01:55 3
Bevallom, nem volt energiám végigolvasni a cikkeket, de belenéztem azért, mert érdekesnek tartom a témát. Valójában nem lenne rossz dolog szelektálni az elõadókat, csak nem ilyen ósdi módszerrel kellene ezt megtenni. Olyan feltételeket kellene szabni inkább, amelyek valóban a jó zenét engednék át a szûrõn. Négyszáz magyar dal, és a kotta ismerete nem feltétlenül jelenti a tehetséget, és a jót. (például a Beatles srácok sem olvastak kottát, és milyen rossz lenne, ha emiatt nem ismerhette volna meg õket a világ).

Valóban, az emberek nagy része nem túl válogatós, és azt eszi meg, amit elé tesznek, vagyis azt, amit látszani, hallani engednek. És, hogy manapság mi kerül a nép asztalára, az csupán pénz és ismeretség kérdése. Nem azok szûrik meg a magyar zenét, akik értenének hozzá, és nem is az ORI, hanem mindazok a "szakemberek", akik tudomást nem véve a zene õsi feladatáról, az õszinte mûvészi megnyilvánulásról, mint alapvetõ emberi szükségletrõl, azt csupán gazdasági érdek-elvek alapján használják fel saját mohó pénzsóvárságuk kielégítésére. És ameddig a pénz mozgatja a világot (...), addig ez nem is lesz másként. Sajnos
   
joesalty 2006. jan.. 19.  13:14 2
Közben találtam egy ilyen lapot is:
http://azenemindenkie.extra.hu/
   
joesalty 2006. jan.. 19.  13:12 1
OSZK vizsga?
Az indexen olvastam ezt a hírt:
http://index.hu/kultur/pol/oszk0117/

Kérdéseim a következõk:
1. az írás szerint senki sem folytathat zenei tevékenységet (koncert) ezen igazolás nélkül. Ez igaz-e?
2. rendelkezik-e bárki a mymusicos zenekarok közül ezzel az igazolással?
3. mennyire veszik komolyan ennek a vizsgának a meglétét?
4. van-e olyan zenekar akiket emiatt már megbüntettek?
5. ki lenne benne egy demonstrációval egybekötött szabadtéri koncertben, csak azért hogy megmutrassuk papírok nélkül is tudunk zenélni? (Mondjuk a helyszín a kult. min. elõtt lenne... :) )
6. esetlegesen a myMusic mellé állna ennek a kezdeményezésnek?

Ha bármilyen ötletetek, javaslatotok, észrevételetek, tapasztalatotok van a dologgal kapcsolatban, akkor légyszíves osszátok meg mással is, ebben a fórumban.

Köszi!

Soós "Salz" József
Inner Sea zenekar
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky