3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2009. április 15.

Turbo, Háború és Nemjuci – A38

Copyright:

Elképesztő erejű kitűnő, friss bandák adnak egymásnak találkát ezen az estén, ahol az est fénypotja a Turbo lemezbemutató koncertje, előttük az energiabomba Háború, valamint az egykori Animás Németh Juci zenekara, a Nemjuci. A helyszín az A38 lesz, április 16-án.

Turbo

A Turbo 2005-ben született, a 4 alapító tag közös rock and roll iránti szereleméből. A tagok ismerhetők korábbi formációikból (pl.: Fresh Fabrik, Warpigs, The Carbonfools, Rémember). A zenekar stílusa leginkább a modern rock – art rock kategóriába tartozik, grunge, progresszív és garage jegyekkel.

2006 elejétől folyamatos koncertezés kezdődött - főleg budapesti klubokban - amelynek eredményeképpen mára a közönség és a szervezők fülében a Turbo név ismerősen cseng...

2007 tavaszára elkészült az első EP “Boarman sessions”-re keresztelve, Thomas Geiger német producer irányításával. A cím triviálisan annak a Nürnberg melletti kisvárosnak nevéből származik, ahol az anyag készült (Ebermannstadt).

2007 nyarán csatlakozott Ruthner “Jero” Gábor basszusgitáron (ex-Rémember), akinek bombabiztos groove-ja és intenzív színpadi show-ja tovább erősítette a Turbo energiát.

2008 elején Bardóczi Gábort elszólították egyéb elfoglaltságai, de a zenekar hamar új dobosra lelt Delov Jávor személyében, így a koncertezés mellett töretlenül, nagy lendülettel folytatódnak a rég várt első nagylemez előkészítési próbái.

Az EP-n található One More Time című dalra március elejére elkészült a zenekar első videoklipje, amit a közvélemény és a magyar MTV igen pozitívan fogadott, több hétig előkelő helyen szerepelt a Top Selection listáján, illetve a zenetévé Rock Chart-ján szintén felkerült ez első 5 helyezett közé. A kliphez készült dalt az MR2 Petőfi Rádió is programra tűzte.

A zenekar 2008. második felében rögzítette első nagylemezének anyagát, amely 2009. február 27-én jelent meg a MamaZone gondozásában. A lemezbemutató koncertre április 16-án az A38-on kerül sor.

A Turbo 2009 januárjában egyedüliként képviselte Magyarországot a hollandiai EuroSonic-fesztiválon.

A zenekar tagjai
Tanka Balázs - ének
Vigh Dávid - gitár
Dure - Hammond/Fender Rhodes + ének
Jero - basszusgitár
Delov Jávor – dob

1 2 3

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. július 4.

Idén nyáron is fesztiválhangulatot ígér a veszprémi Gyárkert

A régió egyik legnagyobb és legnépszerűbb szezonális koncerthelyszíne, a Gyárkert Kultúrpark 2025-ben már harmadszor hozza el az egész nyáron át tartó fesztiválélményt Veszprémbe. A telt házas nyitóhétvégén a Halott Pénz és Majka indította el a koncertsorozatot. A nyár folyamán hétvégenként a hazai zenei élet kiemelkedő előadói, legendái – többek között Charlie, a Ganxsta Zolee és a Kartel, Ákos, a Carson Coma, Pogány Induló, Dzsúdló, Rúzsa Magdi, Desh, a Quimby, Krúbi és a Bagossy Brothers Company – lépnek majd színpadra. Tovább

2025. június 30.

Ingyenes belépési lehetőséget kínálnak a Rockmaraton szervezői az elbocsátott dunaújvárosi dolgozók számára

A regionális és országos sajtót az utóbbi hetekben egyaránt futótűzként járta be a hír, miszerint a dunaújvárosi vasmű dolgozói tömegesen veszítették el állásukat alig néhány nap leforgása alatt. Ez a szám csupán munkavállalói szinten többezres nagyságrendű, nem beszélve az elbocsátottak családjairól, akik valamennyien hihetetlenül nehéz helyzetbe kerültek. Tovább

2025. június 18.

Metálóriások egymás után - Avenged Sevenfold

Amikor valaki azt mondja, hogy 2025 a metál éve Magyarországon, aligha lehet vele vitatkozni. Tavasszal az Iron Maiden robbantotta fel az Arénát, most pedig egy újabb legendás zenekar érkezik Budapestre: június 19-én az Avenged Sevenfold csap le a Budapest Park színpadán. A kaliforniai srácok nem először járnak kishazánkban, 2018-ban felléptek a VOLT Fesztiválon. Azóta sok változáson mentek át, részben ezért is lesz olyan különleges a koncert. Tovább

2025. június 17.

ByeAlex és a Slepp - Sypmhonic Aréna 2026-ban

A 2024-es telt házas Aréna-koncert és a több nagy sikerű, exkluzív Erkel Symphonic előadások után a ByeAlex és a Slepp 2026-ban újra szintet lép: február 7-én visszatérnek az Arénába egy különleges és látványos produkcióval, olyan egyedi vizuállal és zenei élménnyel, amelyet a közönség már megtapasztalhatott az Arénában és az Erkel Színházban. Tovább

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky