3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2008. október 28. | Baranyi Ágnes

Ágnes tömeg előtt villantana

Copyright:

Négy év kihagyás után végre megjelent Ágnes legújabb albuma A gömb címmel, amit október 31-én egy 4 órás nagykoncert keretében mutat be nekünk az énekesnő a Petőfi Csarnok falai között…amik ugyan a helyükön maradnak, de az már biztos, hogy a monumentális előadás miatt a színpad átalakításra szorul.

Az új korong, ami október 6-a óta díszíti a lemezboltok polcait, Ágnes bevallása szerint egy nagyon kontrasztos anyag, ami egyrészt magába hordozza a spirituális üzenetet, a lebegő, intim hangulatot, másrészt a merészen rockos hangszerelés és előadásmód miatt a lemez egy igazi energiabomba. Az több aranylemezes dalszerző-énekesnő, az új album elkészítésében szabad kezet élvezhetett, így korai lemezeivel ellentétben itt apró csorba sem eshetett önkifejezésén.

A Gömb első klipje a Titkaid című dalból készült, amit már szeptember vége óta játszanak a zenecsatornák, a következő videó egy részét pedig előreláthatólag a 31-edikei koncerten forgatják a Beteg a Föld című számhoz, ami olyannyira megnyerte a Greenpeace tetszését, hogy ezentúl a weboldalukon háttérzeneként is hallhatjuk.

Mivel a koncerten Ágnest egy 30 tagú zenekar kíséri így a Petőfi Csarnok színpada némi átalakítást igényel. Ám nem csak térben lesz nagy az előadás, úgyanis a közönség majd 4 órányi zenében részesül, amiből kettő Ágnesé, a Free Style Chamber Orchestra vonóskar tagajaié és egy 19 tagú korusé, kettő pedig olyan fiatal, tehetséges rockzenekaroké, mint a Wackor, a Wendigo és a Mangod Inc. Az énekesnő persze duettet énekel a vendégzenekarokkal, sőt várhatóan néhány Depeche Mode feldolgozással is megajándékoz minket. Nagy show-nak nézünk elébe!

Baranyi Ágnes

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. május 29.

Budapestre érkeznek a legnagyobb olasz slágerek

Igazi sztárparádé lesz augusztusban az MVM Dome-ban augusztus 22-én, ahol életre kel az olasz zene aranykora. A nagyszabású, látványos show keretében  a legendás Sanremói Fesztivál csillagainak slágerei idézik meg azt a különleges világot, ahonnan évtizedek óta örökzöld slágerek és ikonok indultak el a világhírnév felé. Tovább

2026. április 30.

Felizzik az erőmű: nemzetközi fellépők sora gyarapítja a 2026-os INOTA Fesztivált

Az ország egyetlen, erőműben megvalósuló audiovizuális fesztiválja további, a maguk területén kiemelkedő előadókat jelentett be. Természetesen idén is lesz fényművészeti kiállítás, ami már a fesztivál előtt is megnyitja kapuit. Tovább

2026. április 28.

Jön az első Charlotte Wessels headliner turné

Charlotte Wessels újra Budapesten! 2027. február 17-én első headliner turnéjával tér vissza hozzánk a holland énekesnő és zenekara, az estét pedig Melissa Bonny nyitja majd! Tovább

2026. március 31.

Rendszerbontó Nagykoncert

Olyan nagyszabású, közösségi és zenei eseménynek ad otthont a budapesti Hősök tere 2026. április 10-én, két nappal a választások előtt, ahol a Polgári Ellenállás szervezésében különleges, „Rendszerbontóként” emlegetett koncert valósul meg. Tovább

2026. március 13.

Melody Maker Symphonic: Disco a Kongresszusi Központban is

A hazai sztárokból álló különleges formáció ezúttal is arra vállalkozik, amibenverhetetlen: a világ legismertebb slágereit egyetlen lendületes zenei utazássá gyúrja össze. Március 15-én a Budapest Kongresszusi Központ színpadán minden adott lesz egy felejthetetlen zenei élményhez: a Melody Maker nagyszabású, szimfonikus szuperkoncerttel és fergeteges bulival ünnepli a közönséget – és saját, immár négyéves sikertörténetét. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky